Şengalli ve Maxmurlu çocuklarla dayanışma

YDG, Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençlerin Şengalli ve Maxmurlu çocuklar için başlattığı dayanışma kampanyası kapsamında şu ana kadar içi dolu 63 sırt çantası toplandı.

1 Kasım’da başlayan “Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışmayı büyütelim!” şiarıyla başlatılan kampanyaya, Yeni Demokratik Gençlik (YDG) başta olmak üzere Güney Almanya’da bulunan Ulm kenti ve çevresinden devrimci gençler de yoğun destek veriyor.

Geçtiğimiz gün, Tohum Kültür Merkezi (TKM)’nde düzenlenen “Uluslararası Noel Baba Eğlencesi”’ne çok sayıda çocuk ve aile katıldı.

Etkinlikte, Şengal ve Maxmur üzerine bilgilendirmede bulunulurken, müzik dinletisi ve çeşitli oyunlar gerçekleştirildi.

YDG’li aktivist Ezgi ve Rebell aktivisti Franzi, yaptıkları konuşmalarda hem kampanya hakkında hem de kurumları ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

1 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında Initiative für Frieden und Hoffnung in Kurdistan tarafından düzenlenen Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyasına Ulm’dan aktif destek veriliyor. Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençler de kampanya için aktif çalışıyor.

Tohum Kültür Merkezi ve Yeni Demokratik Gençlik, yaptıkları açıklama ile şu bilgileri paylaştı:

“Korona salgını ve soğuk kış koşullarına rağmen kamplarda yaşamak zorunda kalan Maxmurlu ve Şengalli Kürt çocukları ile sıcak dayanışma içerisinde, onların küçük mutluluklarına ortak olmak için başlatmış olduğumuz ‘bir sırt çantası ya da 20 euro destek’ kampanyamız, şu ana kadar 63 çanta içi doldurularak ve kışlık giyim eşyaları ile destek bulmuştur.”

Kampanyanın 5 Aralık Pazar gününe kadar devam edeceği aktarılan açıklamada, “Bu küçük ama değerli dayanışma içerisinde olmak ve çocukları sevindirmek isteyen tüm herkesin katkılarını bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.