KCDK-E’den Kurban Bayramı mesajı: Ortak dayanışma ruhunu güçlendirelim

KCDK-E, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Birbirimizle maddi ve manevi dayanışmayı daha da büyüterek, ülkede muhtaç durumda olan halkımızı sahiplenip, ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmeliyiz“ ifadelerini kullandı.

KCDK-E, Kurban Bayramı dolayısıyla başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Kurban Bayramı sebebiyle İslam aleminin, ezilen halkların, Kürt halkının, özgürlük için mücadele eden herkesin bayramını kutluyoruz. Bayram vesilesiyle Kurdistan tüm parçaları üzerinde süren işgal tehditlerine karşı ulusal birliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkararak sahiplenmeliyiz.

AKP-MHP faşist ittifakının Kurdistan coğrafyası üzerinde katliamcı politikaları mübarek Kurban Bayramı gününde de sürmektedir.

Barbar DAİŞ zihniyetli AKP ve kafatasçı MHP, halkımızın inancını ve bayramını kutlamasına müsaade etmediği gibi saldırıları ile bayramlarını da engellemektedir. Sivil yerleşim alanlarına yaptığı saldırılarda çocuk, kadın ve yaşlı demeden Kürt halkını hedef almaktadır.

Sahtekar Erdoğan ve hükümeti Kürt soykırımını gerçekleştirmek için Şengal, Maxmur, Başûrê Kurdistan ve Rojava olmak üzere tüm Kurdistan’da işgal saldırılarını devam ettirmektedir. Din, ahlak ve hukuk tanımayan diktatör Erdoğan ve AKP devleti, halkımızın ve demokrat muhalif kesimlerin direnişi karşısında kaybedecektir.

Din, ahlak ve hukuk tanımayan, insani tüm değerlerden uzak olan diktatör Erdoğan ve AKP devleti halkımızın ve demokrat muhalif kesimlerin direnişi karşısında kaybetme korkusuyla katliama başvuruyor. Demokratik kazanımları gasp ederek Kürt halkının özgürlük yürüyüşünü durduracağını sanıyor.

Haklı mücadelemizin kazanabilmesinin tek yolu, her zamankinden daha çok birbirini sahiplenmekten geçiyor. Bunun bilincinde olarak bayram vesilesiyle ziyaretlerde bulunarak, birbirimizle maddi ve manevi dayanışmayı daha da büyüterek, ülkede muhtaç durumda olan halkımızı sahiplenmeli, ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmeliyiz. Kurdistan tüm parçaları üzerinde süren işgal tehditlerine karşı ulusal birliğimize daha fazla ve daha güçlü sahip çıkararak sahiplenmeliyiz.

KCDK-E olarak bu bayramın halkımıza ve mazlum insanlığa özgürlük, eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve adalet getirmesi dileğiyle, başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz."