Şenyaşarlar'ın direnişi 219. gününde

Urfa'da 219. gündür direnen Şenyaşarlar, aile bireylerini katleden AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın devlet tarafından korunduğuna dikkat çekti.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa'daki adliye önünde başlattığı nöbet, 219. gününde. Anne ve oğlu, Elazığ Kapalı Cezaevi’nde 3 yılı aşkındır tek kişilik hücrede rehin tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yaptı.

'YILDIZ KORUNUYOR'

Ferit Şenyaşar, “Annem ile birlikte nöbetimiz, zulüm altında devam ediyor. Adalet Bakanı ve Sağlık Bakanı başta olmak üzere bütün bakanlar yaşadıklarımızı biliyor. İktidarın milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın yakınları ile birlikte devlet hastanesinde bir katliam yaptığını bilmeyen kalmadı. Yetkililer kendileri de dile getiriyor. Herkesin bilmesine rağmen Yıldız üst düzey yöneticiler tarafından korunuyor. Bundan kaynaklı savcı ve hakimler görevlerini yapamıyorlar. Herkes bize ‘katliam yapıldığını biliyoruz’ diyor ve vekilliğinin düşmesini beklediklerini söylüyorlar” diye konuştu.

HASTA TUTSAKLARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Ülkede kendileri gibi adaletsizliğe maruz kalan birçok kesim olduğunu vurgulayan Şenyaşar, “Cezaevlerinde binlerce hasta tutuklu var. Ayşe Özdoğan da bunlardan biri. Hastanede tedavi edilmesi gerekirken şuan cezaevindedir. Suruç Devlet Hastanesi'nde katliam yapanlar dışarıda, hastanede tedavi edilmesi gereken, hakkında somut suç delili olmayan Özdoğan cezaevindedir. Artık birilerinin bu zulme dur demesi gerekir. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyeti ile bu süreç devam ediyor. Vicdan sahibi olan herkes bu zulme dur demeli” şeklinde konuştu.

Aile, sanal medya hesabından da Antalya Döşemealtı L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan ağır hasta tutsak Ayşe Özdoğan’ın fotoğrafını paylaşarak, “Yargı çürüdü, etik duruş, ahlaki değerler yok edildi. Şanlıurfa Adalet Sarayı'nda üstünler korunmaya devam ediyor. Hastanede katliam yapanlar dışarıda, hastanede tedavi olması gerekenler cezaevinde" dedi.