HBDH milislerinden Silvan’da eylem

HBDH Seyfettin Zoğurlu Milisleri , Amed'in Silvan ilçesinde bir TOMA’ya askeri lojmanlardan çıkışı esnasında bomba ve havai fişeklerle eylem düzenledi.

HBDH Seyfettin Zoğurlu Milisleri, eyleme ilişkin yaptıkları açıklamada şunları belirtti:

"Kurdistan dağlarında şehit düşen özgürlük kartalları için vurduk!

Faşist devlet, en aşağılık yöntemlerle, kimyasal silahlarla saldırıyor özgürlük gerillasına. KDP hainlerinin işbirliği ile Güney’de aşağılık suikastlar düzenliyor. İçerideki işbirlikçilere dayanarak pusular düzenliyor.

Biz, Türk ve Kürt işçi ve emekçilerinin birleşik devriminin fedai savaşçılarıyız. Kürt halkının özgürlük savaşının yılmaz destekçileriyiz. Düşmanın burnunun dibindeyiz, ensesindeyiz!

21 Eylül gecesi Amed’de vurduk faşist düşmanı! Onlar özgürlük gerillalarına saldırdıkça biz burada, kentlerde düşmanı vurmaya devam edeceğiz!

HBDH Seyfettin Zoğurlu Milisleri olarak askeri lojmanlar bölgesinde saldırı düzenledik. Silvan’da bir TOMA’nın askeri lojmanlardan çıkışı sırasında bombalar ve havai fişeklerle saldırı düzenledik. Eylem sırasında iki polisin yaralandığını tespit ettik. Milislerimiz eylem sonrası başarılı bir şekilde eylem alanından uzaklaştı.

Özgürlük gerillalarının intikamını alacağız!"