Türk polisinin katlettiği Kurkut anıldı

Amed’de 2017 yılındaki Newroz'da polis tarafından katledilen Kemal Kurkut, vurulduğu yerde anıldı.

ANMA

Amed’de 2017 yılındaki Newroz kutlamaları sırasında alanın girişindeki kontrol noktasında üstü çıplak olmasına rağmen polis tarafından canlı bomba olduğu iddiasıyla katledilen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut vurulduğu noktada anıldı.  
Anmaya Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Keskin Bayındır ve Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Mehmet Öcalan da katıldı.

Kurkut’un fotoğrafının taşındığı anmada, vurulduğu yere karanfillerin bırakıldı.

'UNUTMAYACAK, TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “2017 yılında, Newroz kutlamaları sırasında Kemal arkadaşımız burada katledildi. 2024 Newrozu’nda kendisini saygı ve hürmetle anıyoruz. Kurkut’u unutmayacağız. Her ne kadar onu katledenler, diğer davalar gibi cezasızlıkla sonuçlandırmaya çalışsa da biz unutmayacağız. Biz bunun takipçisi olacağız. Kemal Kurkut ölümsüzdür. Kemal Kurkut’un Newroz’unu kutluyoruz. Bu vesileyle halkımızın da Newroz’unu kutluyor, davanın takipçi olacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi.