KCDK-E: Bayramda paylaşma ve dayanışmayı artıralım

İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayan KCDK-E, “Zalim, barbar, işgalci ve soykırımcı Türk devletine karşı bayramda ulusal birliğimizi sahiplenelim ve dayanışmayı yükseltelim” dedi.

Avrupa Kürdistanlı Demokratik Toplumlar Kongresi (KCDK-E) Eşbaşkanlığı, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İslam aleminin, ezilen halkların, Kürt halkının, özgürlük için mücadele eden herkesin Ramazan Bayramını kutlayan KCDK-E, “Kürdistan’ın tümü üzerinde zulüm yapan, kimyasal dahil her şeyle saldıran diktatör Erdoğan barbarlığı karşısında bu bayramı barışa, huzura ve savaşsız bir yaşama vesile olmasını için birlik olalım” çağrısı yaptı.

“Muhtaç durumda olan halkımızı sahiplenip ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirelim” denilen KCDK-E Eşbaşkanlık açıklamasının devamı şöyle:

“Görülüyor ki DAİŞ zihniyetli AKP-MHP faşizmi, halkımızın bayramlarını kutlamasına müsaade etmiyor, saldırıları ile barışı ve kardeşliği engelliyor. Sahtekar Erdoğan ve faşist AKP-MHP faşist hükümeti, katliamcı politikalarını bu mübarek Ramazan Bayramı gününde de ara vermeden saldırılarını sürdürmektedir. Şengal, Güney Kürdistan ve Rojava olmak üzere tüm Kürdistan’da işgal saldırıları aralıksız devam etmektedir.

Bu nedenle zalim, işgalci ve soykırımcı Türk devletine karşı ulusal birliğimizi her zamankinden daha fazla sahiplenmeliyiz.

Din, ahlak ve hukuk tanımayan diktatör Erdoğan ve faşist AKP-MHP iktidarı halkımızın ve demokrat muhalif kesimlerin direnişi karşısında mutlaka kaybedecektir ve hak yerini bulacaktır.

Bayram vesilesiyle halkımız, bayram ziyaretlerinde bulunarak birbirleriyle maddi ve manevi dayanışmasını büyütmeli, başta Maxmur ve Şehba olmak üzere ülkede muhtaç durumda olanları sahiplenip ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmelidir.

Bu bayramın halkımıza ve mazlum insanlığa özgürlük, eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve adalet getirmesi dileğiyle, başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz."