ANALİZ

Tüm Haberler

 • Örgütlenme ve mücadele kazandırır 

  Artan faşist baskı ve saldırıların çok önemli bir amacı da yaklaşan yerel seçimler olmaktadır. Saldırıların esas olarak HDP’yi ve onunla ilişki ve ittifak içinde olan kesimleri hedeflemesi, esas nedenin yerel seçimler olma olasılığını güçlendirmektedir.
 • Layık olmak Gar Meydanı ruhunu büyütmekten geçiyor 

  Ankara Gar Meydanında el ele verip sesini yükselten Halkların Kardeşlik çizgisine karşı, devreye girip bu vahşeti gerçekleştirenin DAİŞ-AKP kardeşlik çizgisi olduğunu görmek gerekiyor. Vahşetin de kendi içinde kardeşliği var.
 • Siyasi soykırım-MAKALE 

  AKP’nin karakterinin ne olduğunu 10 Ekim katliamında da açıkça görebiliriz. Bu katliamı Tayyip Erdoğan ve Hakan Fidan yaptırmıştır. Kürt halkının özgürlük mücadelesine yönelik yakınlaşmalar ortadan kaldırılmak için bu saldırı yapılmıştır.
 • Bağdat ve Hewlêr’de hükümet kurma çalışmaları, Kerkük krizi... 

  Irak’ta 2 Ekim’de cumhurbaşkanının seçilmesi ve Başurê Kürdistan’da 30 Eylül’de seçimlerin yapılmasından sonra yeni hükümet kurma süreci başladı. Yeni hükümetlerle birlikte Kerkük valiliğinin seçilmesi gerekir.
 • Karasu: Türkiye 1998 yılındaki gibi çökme noktasına getirilmiştir 

  KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Yeni Özgür Politika Gazetesine yazdığı makalede, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a yönelik gerçekleştirilen 9 Ekim komplosunun 20. yılını ele aldı.
 • Medyası demokrasiye zarar veren ülke: Türkiye 

  Türkiye’deki medya krizi, en az Türk Cumhuriyeti tarihi kadar eskiye dayanıyor. Ancak medyanın bu ülkedeki durumu hiç bugünkü kadar kötü olmamıştı.