YENİLENDİ

KCDK-E'den acil çağrı: Halkımız sesine sahip çıkmak için harekete geçmeli!

KCDK-E, Stêrk TV ve Medya Haber TV televizyonlarına yönelik polis baskınına yönelik aci çağrı yayımladı. KCDK-E, "Halkımız kendi sesine ve iradesine sahip çıkarak derhal harekete geçmeli televizyonlarına sahip çıkmak için seferber olamalıdır" dedi.

TELEVİZYON BASKINLARI

 Avrupa Kurdistanlı Demokratik Toplumlar Kongresi (KCDK-E)'nin açıklamasında şunlar belirtildi:
"Özgür basının susturulmasına karşı halkımızı televizyonlarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz.

Kürt halkının gözü ve sesi olan Belçika'daki Stêrk TV ve Medya Haber TV’ stüdyolarına bu gece yarısı polis baskını gerçekleştirerek abluka altına aldı.

Avrupa’nın ortasında demokrasi ve insan hakları özgürlüklerinden bahseden Belçika devleti Kürt halkının sesi olan Stêrk TV ve Medya Haber TV televizyonlarına gerçekleştirdiği baskını ve ablukayı kınıyoruz. 

Belçika devleti bu anti-demokratik tutumdan derhal vazgeçerek Kürt halkının ve milyonların izlediği Stêrk TV ve Medya Haber TV’ye gözdağı vermekten vazgeçmelidirler.

Halkımız kendi sesine ve iradesine sahip çıkarak derhal harekete geçmeli an itibariyle televizyonlarına sahip çıkmak için seferber olmalıdır. Avrupa’da yaşayan halkımızı acil olarak Stêrk TV ve Medya Haber TV’ye sahip çıkmaya çağırıyoruz."