Londra’da Türk devletine ‘kimyasal gaz’ öfkesi

İngiltere Parlamentosu önünde bir araya gelen Kürtler, Türk devletinin gerilla alanlarında kimyasal silah kullanmasını protesto etti.

Londra Kürt Halk Meclisi’nin çağrısı ile Parlamento binası önünde bir araya gelen Kürtler, sık sık “Terörist Erdoğan”, “Katil TC”, “ Biji Serok Apo” sloganları attı. Kürdistanlılar ve dostları Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının yanı sıra YPG, YPJ ve KCK flamaları taşıdı.

Britanya Parlamentosu’nun Türk devletine karşı harekete geçmesini isteyen Kürtler, İngiltere’nin işgalci Türk devletine silah satışını durdurmasını istedi.

Yapılan konuşmalarda Türk devletinin Kürt halkına karşı savaş suçları işlediği ve Türk devleti ve Erdoğan’ın yargılanması gerektiği kaydedildi.

Eylemde Kürt Halk Meclisi adına bir konuşma yapan Ercan Akbal, İngiltere’nin Türk devletine silah satışı yaparak savaş ve insanlık suçlarına ortak olduğunu vurguladı. Türk devletinin Kürtlere karşı barbar politikalar yürüttüğünü söyleyen Akbal, aynı zamanda barbar çeteler ile işbirliğine dikkat çekti.

Uzun süren eylem alkış ve sloganlarla sona erdi.