Yeni Özgür Politika ile dayanışma gecesi 10 Aralık’ta Londra’da

Yeni Özgür Politika gazetesi ile dayanışma gecesi 10 Aralık’ta Londra’da düzenlenecek.

Özgür basın geleneğinin önemli bir halkası olan ve "Gerçekçe ısrar" şiarıyla yayın hayatını sürdüren Yeni Özgür Politika gazetesiyle dayanışma gecesi Londra Prenses Düğün Salonu’nda organize ediliyor. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde gerçekleşecek gecede sanatçı Emekçi, Suna Alan, Koma Sersi, Firaz Dağ Çocuk Korosu sahne alacak. Geceye Kürt siyasetçi Osman Baydemir de konuşmacı olarak katılacak.

Gece afişleri özellikle Kuzey Londra’nın dört bir yanına asılırken, biletlere Halkevi, Kürt Toplum Merkezi, Britanya Alevi Federasyonu, GİK-DER ve yöresel derneklerden ulaşmak mümkün.

Gece Tertip Komitesi, Yeni Özgür Politika gazetesinin 16 yıldır Avrupa’daki Kürtler ve demokrasi güçlerinin sesi olduğunu belirterek, "Özgür Politika ile dayanışma faşizme karşı özgürlüğün, tekçiliğe karşı çok sesliliğin, zulme karşı direnişin, karanlığa karşı aydınlığın, sessizliğe karşı özgürlüğün sesidir. ‘Gerçekte ısrar’ şiarı ile yayınını sürdüren Özgür Politika, Enver Polatların, Ape Musaların, Gurbetelli Ersözlerin, Halil Uysalların, Mehmet Aksoyların izinde hakikat çizgisini temsil ediyor" diyerek, tüm demokrat, aydın, ilerici ve devrimci güçleri Yeni Özgür Politika ile dayanışma gecesinde buluşmaya davet etti.