Trump'ın istikrarsız twitleri: Kürtleri kesinlikle terk etmiyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, kesinlikle Kürtleri terk etmediklerini belirtti. Trump ayrıca Erdoğan ile 13 Kasım’da görüşeceğini açıkladı.

Twitter üzerinde bir açıklamada buluna Trump, “Belki Suriye’yi terk ediyoruz, ama kesinlikle olağanüstü insanlar ve harikulade savaşçılar olan Kürtleri terk etmiyoruz” dedi.

Trump, “Kürtlere finansal olarak yardımda” bulunduklarını söyledi.

ERDOĞAN’I DAVET ETTİ

Trump bir başka Twitter mesajında ise Türk devletini överek, Erdoğan’ın 13 Kasım’da kendisinin davetlisi olarak ABD’ye geleceğini belirtti.

Trump şu ifadeleri kullandı: “Birçok kişi Türkiye'nin ABD için büyük bir ticaret ortağı olduğunu kolaylıkla unutuyor. Aslında F-35 savaş uçaklarımızın gövdesini onlar üretiyor. Ayrıca Türkiye birlikte iş yapmak için iyi bir muhatap, İdlib'te birçok kişinin hayatını kurtarmama ve benim ricam üzerine, daha uzun yıllar cezası olan Papaz Brunson'ı sağlıklı bir şekilde geri döndürmeme yardımcı oldular. Ayrıca şunu da hatırlayın; Türkiye NATO'nun iyi konumdaki önemli üyelerinden biri. 13 Kasım'da benim davetlim olarak ABD'ye geliyor."

HER GÜN AYRI BİR AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump, Pazar günü sınır hattındaki askeri güçleri çekerek Türk işgaline yeşil ışık yakmıştı. Hem kendi cephesinde hem de uluslararası alanda yoğun tepkilerin ardından ağız değiştiren Trump, bu kez Türkiye’nin ekonomisini yok etmekle tehdit etmişti.