HBDH Milisleri İzmir’de eylem düzenledi

HBDH Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin Milisleri, İzmir’de işgalci Türk ordusuna lojistik destek veren fabrikaya yönelik eylem gerçekleştirdi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin Milisleri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

"Söyledik, yineliyoruz: Rojava’yı, Başur’u işgale giden ordunun “cephe gerisini” vurduk, vurmaya devam edeceğiz. İşgalci faşist ordunun tedarikçileri hedefimizde!

TSK için üretim yapan, mal tedarik eden, yiyecek ve giyecek hazırlayan, silah ve mühimmat üreten ve taşıyan bütün işletmeler, kurumlar, atölyeler meşru hedefimizdir.

HBDH Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin Milisleri olarak 23 Eylül’de İzmir’de TSK lojistiğine eylem düzenledik.

İzmir Torbalı’da TSK’ya lojistik destek veren yatak fabrikasına özel bir yöntem ile sabotaj eylemi gerçekleştirdik.

Torbalı Atatürk Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Armis Yatak Fabrikası, faşist orduya üretim yapan bir fabrikadır. TSK’nın tüm lojistik hatları, milislerimizin doğal hedefleridir. Torbalı’daki fabrika da bu hedefler arasındadır.

Eylemimiz sonucu 30 bin metrekare alan tamamen küle döndü, fabrika kullanılamaz hale geldi.

İşgalci faşist ordunun “cephe gerisini”, bütün lojistik hatlarını vuracağız. Halklarımızın cellatlarına hiçbir yerde serbest hareket imkanı bırakmayacağız!

Halkımıza, bu güç ve inançla, Şenol ve Ümit yoldaşların devrim ve sosyalizm yolundaki engel tanımaz mücadele kararlılıklarını eylemlerimize taşıyacağımızın sözünü veriyoruz."