HDP Genel Merkezi önünde AKP-MHP'li faşistlerden provokasyon

Türk bayraklarıyla polis gözetiminde HDP Genel Merkezi önüne getirilen AKP-MHP'li faşistler, partililere hakaret ve tehditler savurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi önünde polis gözetiminde provokasyon girişimi yapıldı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın grup toplantısının devam ettiği sırada, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) pankartı ve siyah çelenk taşıyan AKP/MHP'li faşistler, parti binası önüne geldi. Polis gözetiminde ellerinde Türk bayraklarıyla getirilen grup, partililere hakaret ve tehditler savurdu.
 
İktidar yanlısı medya kuruluşlarının muhabirleri de gruba eşlik etti. Polislerin parti binasını zırhlı araçlarla kapatarak, grubun etrafında etten duvar örmesi dikkat çekti. Grupta yer alan bir kişi, “Dikkat edin, bir gece ansızın gelebiliriz” tehdidinde bulundu.
 
UCA'DAN POLİSE: SİZ GETİRDİNİZ
 
Partililer, söz konusu gruba tepki gösterdi. HDP’liler, Kürtçe seçim şarkısı ve alkışlarla grubu protesto etti. Grubun dağılmasının ardından HDP Dış İlişkiler Komisyonunda Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca, polislere tepki göstererek, “Siz getirdiniz, siz yaptınız” dedi.