HPG'den Şemzînan’da sabotaj: 6 işgalci cezalandırıldı-YENİLENDİ

HPG/YJA Star gerillaları, 'Dem Dema Azadiyê ye’ hamlesi kapsamında Şemzînan'daki Newa karakoluna yönelik bir sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Eylemde tespit edilen 6 işgalci cezalandırıldı

HPG Basın İrtibat Merkezi, Şemzînan’da 19 Ocak tarihinde gerçekleşen eyleme ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

“Güçlerimiz, ‘Dem Dema Azadiyê ye’ hamlesi çerçevesinde 19 Ocak günü saat 08:00’da Colemerg’in Şemzînan ilçesine bağlı Gerdiya bölgesinde bulunan Newa karakolu nizamiyesine dönük başarılı bir sabotaj eylemi gerçekleştirmiştir. Güçlerimiz Newa karakolundaki işgalcileri bir süre takip edip denetim altına almıştır. İşgalcilerin bu nizamiyeyi gündüz tutup gece bıraktıklarını tespit eden güçlerimiz işgalcilerin mevzisine patlayıcı yerleştirmiştir. Daha sonra 6 işgalci gelip bu mevzide konumlanmıştır. Güçlerimiz yerleştirdikleri patlayıcıyı sabotaj taktiği ile başarılı bir şekilde patlatmış ve her 6 işgalciyi de cezalandırmış, kurtulan olmamıştır.

Eylem sonrasında işgalciler onlarca sivil ve zırhlı araçla olay yerine gelerek ölülerini kaldırmış, eylem yerinde bir operasyon başlatmıştır. Bu operasyon aynı gün saat 16:00’da sonuçsuz bir şekilde geri çekilmiştir.”