Mêrdîn’de Adalet Nöbeti: Direnişimizi, örgütlülüğümüzü büyüteceğiz

Adalet Nöbeti’ni ziyaret eden DEM Parti Mêrdîn Milletvekili Saliha Aydeniz, “Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için her yerde direnişimizi büyüteceğiz. Örgütlülüğümüzü daha da genişleteceğiz” dedi.

ADALET NÖBETİ

Mêrdîn'de DBP İl Örgütü binasındaki Adalet Nöbeti eylemi 96’ncı gününde devam edtti. Adalet Nöbeti’ni ziyaret edenler arasında DEM Parti Mêrdîn Milletvekili Saliha Aydeniz ile Qoser (Kızıltepe) Belediye Eşbaşkanları Zeyni İpek ve Hamdiye Bilek Turgay da yer aldı. Bayramlaşma programının da devam ettiği Adalet Nöbeti’nde Ribab ustası Şemseddînê Berniştê ailelere şarkıları ile destek verdi. Ribab eşliğinde çalınan şarkılarla sürdürülen Adalet Nöbeti’nde sık sık "Bijî berxwedana zindanan" sloganı atılarak, zindanlarda sürdürülen eylemler selamlandı. 

Burada konuşan Saliha Aydeniz, eylemcilerin bayramını ve direnişlerini kutladı. Zindanlarda devlet baskısının her geçen gün daha da arttığını belirten Saliha Aydeniz, “Tutuklular da direnişlerini farklı şekillerde sürdürüyor. Bizlerin de dışarıda daha örgütlü, daha güçlü eylemler gerçekleştirerek, onların eylemlerine hem destek vermemiz hem de onların yükünü almamız gerekiyor. Bildiğiniz üzere cezaevlerinde yürütülen kirli politikaların son bulması ancak Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin son bulması ile mümkün. Biz ne kadar barış, demokrasi, özgürlük istesek de, Sayın Öcalan özgür, demokratik bir gelecekten bahsetse de devlet buna karşı baskılarını ve zulmünü daha fazla artırıyor” dedi. 

‘DİRENİŞİMİZİ BÜYÜTECEĞİZ’

Saliha Aydeniz, şöyle devam etti: “Sayın Öcalan özgür olmadığı sürece, Sayın Öcalan barış çalışmalarında fiziki olarak özgür bir şekilde yer almadığı, rolünü oynayamadığı sürece Kürt halkı da özgürleşmeyecek. Biliyoruz ki Türkiye demokrasiye de erişemeyecek.  31 Mart seçimlerinde halk en önemli mesajlardan birini bize verdi. Aynı şekilde muhalefete de iktidara da bir mesaj vardı burada. Kürt sorununu çözmeyenlerin her geçen gün gerileyeceğini özellikle gösterdi bu seçimler. Aynı 7 Haziran gibi bize de iktidara da yol gösteriyor. Bu nedenle bizlerin örgütlülüğümüzü büyütmemiz gerekiyor. Daha fazla halkın içinde olunmalı. Bize bu mesaj verildi. Bizler buradan bir kez daha söylüyoruz; Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için her yerde direnişimizi büyüteceğiz. Örgütlülüğümüzü daha da genişleteceğiz.”