Münih'te AKP’nin savaş politikası protesto edildi

Münih'te Kürt Halk Önderi Öcalan'a tecrit ve Medya Savunma Alanları'na yönelik saldırılar protesto edildi.

Almanya’nın Münih kentinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a yönelik tecrit ve Türk ordusunun Medya Savunma Alanları’na düzenlediği saldırılar kitlesel bir şekilde protesto edildi.
NAV-DEM'in düzenlediği miting Die Linke, DİDF, SARA Kadın Grubu, Civanen Azadi, MLKP, Yeşiller Partisi, MLPD Münih, Rojava ile Dayanışma Komitesi ve birçok Alman sivil toplum örgütü tarafından desteklendi.
Am stachus Meydanı'nda başlayan ve 4 saat süren yürüyüşte sık sık "PKK halktır, halk burada", "Kürdistan faşizme mezar olacak", "Biji Serok Apo", "Şehit namirin" sloganları atıldı ve Öcalan posterleriyle KCK, YPG/YPJ bayrakları taşındı.

'KÜRTLER SONUNA KADAR DİRENECEK'

Mitingde NAV-DEM adına yapılan konuşmada, "Avrupa'daki halkımızın serhildan ruhuyla Önderliğine ve Rojava'ya sahip çıkması gerekiyor. 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin barajı aşması ve 80 vekil çıkarması AKP'nin kirli politikalarını alt üst etti. Bundan dolayı bütün Kürtler hedef tahtasına konuldu. Kürtler bu faşizan tutumlara karşı sonuna kadar direnecektir" denildi.
Yeşiller Partisi adına konuşan Gülseren Demirel ise Türk devletinin Kürt halkına karşı saldırgan politikalarına devam ettiğini ve savaş çığırtkanlığı yaptığını belirtti.

'SAVAŞA KARŞI OLAN HERKES TECRİDE KARŞI SESİNİ YÜKSELTMELİ'

Die Linke Belediye Meclisi Üyesi Çetin Oraner de, Öcalan'a yönelik tecritle Kürtlerin iradesini kırılmak istendiğini belirterek, "Başkan Apo'nun başlattığı demokratik çözüm süreci sadece Kürtler için değil, Türkler için de, Ortadogu halkları için de bir şanstır, fırsattır" dedi. Oraner, savaşa karşı olan herkesi tecride karşı sesini yükseltmeye çağırdı.
 

...