Üçlü’nün ‘Güneş Ülkesinde Diriliş, Amara’ romanı çıktı

Kuzey-Doğu Suriye'de yakalandığı hastalık sonucu hayatını kaybeden yazar Mehmet Sait Üçlü'nün kaleme aldığı “Güneş Ülkesinde Diriliş, Amara” adlı üç ciltlik romanı Payiz Yayıncılık’tan çıktı.

Yazar ve devrimci İrfan Güler (Adil Urfa) ile Sait Üçlü (Ferat Pir), yakalandıkları hastalık sonucu 29 Mart günü hayatını kaybetmişlerdi.

Üçlü'nün kaleme aldığı “Güneş Ülkesinde Diriliş, Amara” adlı üç ciltlik romanı Payiz Yayıncılık'tan çıktı.

Aram Yayınevlerinin raflarında yerini alan roman, savaş ve yıkımlar ortasında hayatta kalmaya çalışan bir ailenin üzerinden bir halkın son iki yüz yıllık tarihi ve direniş serüvenini anlatıyor.

Yayınevi romana ilişkin şu açıklamada bulundu: "Küçücük bir köyde yaşadıkları dramlarla hayatları birbirine zincirli sıradan insanların ve bu insanlar etrafında gelişen olayları anlatırken yazar ileride zamanı hızlandıracak, bir anlamda tarihin seyrini değiştirecek büyük olayların, büyük altüst oluşların da haberini veriyor. Bir ailenin köklerini kayıp yüzyılların derinliklerinde karakterlerinin değişmeyen kaderlerinde gözlemlerken Üçlü, hem eski zaman ustalarının mesafeli yetkinliğini hem de insani bakışın içten sıcaklığını mükemmel bir şekilde bağdaştırıyor ve nihayetinde sabırla izini sürdürdüğü kesintisiz dramlarla örülü kişisel trajedilerden güçlü ve umut dolu bir insanlık hikayesi çıkarmayı başarıyor."