Med Müzik TV’nin Youtube kanalı sebepsiz kapatıldı

Med Müzik TV’nin Youtube kanalı, şirket tarafından herhangi bir neden gösterilmeden kapatıldı.

Kanalın yayın yönetimi adına yapılan yazılı açıklamaya göre TV’nin youtube kanalı kapatıldı. Kanal yönetimi uluslararası yayıncılık ilkelerinde, kanala yönelik faşist saldırıların karşılık bulmasının son derece üzüntü verici olduğu belirtilerek “Bütün yayınlarımız kültür sanat içeriğinden oluşan müzik kanalımız, topluluk kuralları ihlali gerekçe gösterilerek kapatılması, Kürt halkının değerlerine yapılan bir saldırı niteliği taşımaktadır” denildi.

Kanal açıklamasında şunlar belirtildi: “Kürt halkının ulusal değerleri ve simgeleri hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklanmakta ve yayıncılık ilkelerine aykırı şekilde sansürlenmektedir. Faşist yönetimlerin aldığı yerel kararların, uluslararası platformlarda da uygulanması siyasi ve taraflı bir girişimdir. GOOGLE ve YOUTUBE Kürt halkının içeriklerini bu temelde defalarca sansürlemiş yada kısıtlamıştır. Bu uygulamaların sona erdirilmesi ve Kürt ulusal değerlerine saygı gösterilmesini beklemekteyiz.  Kürt ulusal değerlerinin simgelerine ve kültürüne yapılan bu haksız uygulamayı kınıyoruz.

Bu tür uygumlalar ile halkımızın kendi değerlerine haber, kültür ve sanat yoluyla ulaşılmasını engelleme girişimlerine karşı asla yılmayacağımızı belirtiyoruz. Her zamankinden daha da güçlü seviyelere ulaşan kült kültür sanatının halkla buluşturulması adına en güçlü şekilde yayıncılık ilkelerimize bağlı kalarak, daha da güçlü seviyelere yükselteceğiz. Halkımızın bize ulaşması için mümkün olan her platformda varlığımızı en güçlü şekilde sürdüreceğiz.”