Şenyaşar Ailesi: AKP milletvekili bir aileyi yok etti

234 gündür direnişini sürdüren Şenyaşar Ailesi, "İktidar partisinin bir milletvekili kamu gücünü kullanarak bir aileyi yok etmiştir" dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 234'üncü gününde devam ediyor. Aile, Urfa'daki adliye önündeki “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan yerde nöbetini sürdürdü.

'ZULMÜ YAPANIN ARKASINDA İKTİDAR VAR'

Ferit Şenyaşar, cumhuriyetin yıl dönümüne dikkat çekerek, "Devlet erkanı ve bakanlar medyanın karşısına geçip demokrasiden, adaletten bahsedecekler. Urfa Adliyesi'nde bir zulüm var. Bu zulmü bütün halklar biliyor. İktidar partisinin bir milletvekili kamu gücünü kullanarak bir aileyi yok etmiştir. Anne 8 aydır adliye önünde, istediği tek bir şey var; Adil yargılama, etkin bir soruşturma. Bu zulmü herkes takip ediyor ama hiçbir yetkiliden konuya ilişkin bir açıklama gelmiyor. Çünkü bu zulmü yapan, bu katliamı yapan iktidarın arkasına sığınmıştır ve kimseden ses gelmiyor. Bu anne adliye önünde bu nöbete devam ettikçe kimse hukuk devletinden bahsetmesin" dedi.

Şenyaşar Ailesi, sanal medya hesabından ise şu mesajı verdi: "Şanlıurfa Adliye kapısındaki bu zulüm devam ettikçe, önce yargıyı sonra hükümeti yönetenleri çürütür. Bu annenin yerinde taş olsaydı çatlardı. Yarın geç olabilir. Hemen adalet! Herkes için adalet!"