Şenyaşar Ailesi: Zalimlerin devleti!

Direnişini sürdüren Şenyaşar Ailesi, "Bu nasıl devlet? Zalimlerin devleti” diye tepki gösterdi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa'daki adliye önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde adliye binası önüne yerleştirilen beton blokların önüne gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet”, “Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı dövizleri açtı.

Adliye ziyaretçileri tarafından “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” diye adlandırılan kısımda nöbetlerini sürdüren aileye dayanışma ziyaretleri de devam ediyor. Gelecek Partisi genel başkan yardımcıları Gani Torun ile Serkan Özcan ve onlarca partilinin katılımıyla adliye binası önünde nöbet eylemini sürdüren Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etti.

'KATLİAMIN İZİNİ SİLİYORLAR'

Emine Şenyaşar, “Adliye binasına ne zaman girmek istesek gözaltına alınıyoruz. Davamıza bakacak 8. savcı dün belli oldu. Hastanede katliam yapıldı ama görüntüleri silip, hastanenin duvarını boyadılar. Bize yardımcı olun. Benim oğlum cezaevinde, 37 yıl ceza aldı. 3 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyor. Oğluma 150 yıl ceza istediler. Ben oğlumun serbest bırakılmasını istiyorum. Benden Adil'imi ve Celal'imi aldılar, Fadıl'ımı versinler. Bu nasıl devlet? Zalimlerin devleti” diye konuştu.

Saldırıdan yaralı kurtulan ve annesiyle birlikte nöbet eyleminde olan Ferit Şenyaşar ise “Dayanışma ile ayaktayız. Bugün 121 gündür annem 65 yaş üstü olmasına rağmen burada gece gündüz ağlıyor. İstediği tek bir şey var; 3 oğlu ve eşi Suruç Devlet Hastanesi'nin içinde katledildi. Bu katliam güvenlik kameralarının önünde yapıldı. 121 gündür burada ağlıyor ve 6 kez burada gerekçesiz bir şekilde gözaltına alındı. Sadece adalet istediği için gözaltına alındı. Dava üstünde hala gizlilik kararı var, bir dava neden 3 yıldır açılmıyor? Hastanede çalışanların raporlarını, görüntüler olmasına rağmen içinde bir iktidar partisinin milletvekili olduğu için davayı açmıyorlar” diye konuştu.
Katliamın üzerinden geçen 3 yılda bir muhatap bulamadıklarını dile getiren Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Annemin sağ gözünde yüzde 70 görme kaybı var ve tedaviyi kabul etmiyor. Oğlum serbest bırakılsın, öyle tedavi olurum diyor. Adalet, dayanışma ve bu zulmün bitmesini istiyoruz.”

Aile direnişini ziyaret eden Gelecek Partisi yöneticileri, “Onurlu direnişinizi destekliyoruz” dedi.