Adaletin geldiği gün, anneler günü olarak kutlayacak!

Adalet nöbetini sürdiran Şenyaşar ailesi, "Bugün anneler Günü... ama iki evladı hastanede katledildi. Adaletin geldiği gün, anneler günü olarak kutlayacak" dedi.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu 2018 yılında eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı oğlu Ferit Şenyaşar’ın, başlattıkları “adalet nöbeti” 62'nci gününde  devam ediyor.. Şenyaşar ailesi, sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle eylemlerini 30 Nisan’dan beri Suruç'taki evlerinde sürdürüyor. 

Aile, sanal medya hesaplarından, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP milletvekillerinin dün Emine Şenyaşar'ı Anneler Günü nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretin görüntülerini paylaştı.

Paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: "Bugün anneler Günü... ama iki evladı hastanede katledildi. Biri de yargıya siyasi baskı sonucu 37 yıl 9 ay ceza aldı. Tek kişilikli hücrede. Adaletin geldiği gün, anneler günü olarak kutlayacak. Tüm annelerimizin günü kutlu olsun."