Adalet sofrasında bugün: Zulüm varsa o ülke iflah olmaz

Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde kurduğu "Adalet sofrası"na misafir olan Saadet Partili Mustafa Niyazi Yanmaz, “Adalet olmazsa gelecek nesillerimiz sağlıklı olmaz, kul hakkı çok olur. Adaletin tez elden tesis edilmesi lazım” dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 403’üncü gününde sürüyor. 

Sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne gelen anne ve oğlu, oruçlarını nöbet tuttukları alanda açtı. Ailenin 403’üncü gününde adliye binası önünde kurduğu “Adalet Sofrasına” Saadet Partisi Urfa İl Başkanlığı misafir oldu.

'ADALETİN TESİS EDİLMESİ LAZIM'

İftar öncesi ailenin adalet mücadelesine dair konuşan Saadet Partisi Urfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, “Ezan okunuyor iftar saati. Bunun istismarı olmaz. Bir ülkede zulüm varsa o ülke iflah olmaz. Bir aile darmadağın oldu, zulüm işlendi, o ailenin bireyi annemiz adalet arayışı içerisinde. Bir torpil ya da imtiyaz istemiyor. Adaletin tesis edilmesini istiyor. Bunlar herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Adaletin tesis edilerek yerine gelmesi için bir Allah’ın kulu yok. Bu kadar zulüm olur mu? Devletin dini adalettir. Adaletin tesis edilmesi lazım. Adalet olmazsa biz gözümüzü açamayız, gelecek nesillerimiz sağlıklı olmaz. Adalet olmazsa ülkede haksızlık çok olur, kul hakkı çok olur. Adaletin tez elden tesis edilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Ezanın okunması ile birlikte iftarlar “Adalet” için yapılan dualar eşliğinde açıldı.