Anne Şenyaşar: Yarın herkes yanımızda olsun

Ailesi AKP'liler tarafından katledilen Emine Şenyaşar, katliamın yıl dönümü olan yarın düzenleyecekleri anmaya herkesi çağırdı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa'daki adliye önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 462. gününde devam ediyor. Anne ve oğlu sabah erken saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak adliye önüne geldi. Adliye binasının giriş kapısına oturan anne ve oğlu, A4 kağıdı üzerine yazdırdıkları “Adalet istiyoruz” yazılı döviz ile nöbeti başlattı.
 
Adliyeye yolu düşen avukat ve halka katliam ve verdikleri adalet mücadelesine dair aktarımda bulunan Şenyaşarlar, katliamın yıl dönümü olan 14 Haziran’da gerçekleştirecekleri anmaya herkesi davet etti.

'ADALET GELMEDEN EYLEMİ BIRAKMAYACAĞIM'
 
Emine Şenyaşar, "4 yıldır anma yapmadık. Taziye daha kuramadık. Herkes yarın bizim yanımızda olsun. Fadıl’ım bırakılsın adalet gelsin o zaman taziye kuracağız. Ben herkes için adalet istiyorum. Adalet yerini bulsun. Adalet gelmeden ben buradan kalkmayacağım. Artık yeter, biz de evimizde oturmak istiyoruz. 3 kişi öldürdüler, oğlumu serbest bıraksınlar. 4 yıl bitti, 5’inci yılına giriyor. Bu zulüm artık son bulsun. Çocuklarımı öldürenler yakalansın. Neden yakalanmıyorlar? Hastanede doktorların gözü önünde insan öldürülmez. Ben hastayım, buraya zorluklarla geliyorum. Öleceksem burada öleyim” şekline konuştu.
 
Aile, sanal medya hesaplarından yarın yapılacak anmaya dikkat çekerek, #AdaletİcinUrfadayiz hashtag'i ile “Ahlak; kimden gelirse gelsin haksızlığa karşı çıkmak, kim olursa olsun hak arayana destek olmaktır” mesajını paylaştı.