HSM Karargah Komutanlığı Zap eylemini kutladı

Zap’ta gerçekleştirilen eylemi kutlayan HSM Karargah Komutanlığı, “Bu başarılı devrimci operasyondan dolayı komutanlığınız şahsında, Zap Eyalet Komutanlığı’nı ve bu eyleme katkısı olan tüm birlikleri kutluyor, başarılarınızın devamını bekliyoruz” dedi.

Halk Savunma Merkezi(HSM) Karargah Komutanlığı, gerillaların Zap’ta gerçekleştirdiği başarı eylem nedeniyle Medya Savunma Alanları Sevk İdare Komutanlığına kutlama mesajı gönderdi. Mesajda şunlar belirtildi:

"Sorumluluk alanınızdaki Zap eyaletine bağlı Girê Şehîd Munzur’daki düşman gücüne karşı geliştirilen devrimci operasyon başarılı bir operasyondur. Zagros’ta ve en son Dersim’de yaşanan şehadetlere misilleme olarak gerçekleştirilen bu eylem; önce 8 Aralık günü saat 14:00’te düşman hedefini yıpratma ve kuşatma biçiminde başlamıştır. Ardından 9 Aralık gecesi saat 01:00 sularında 5 koldan gerçekleşen ani bir baskınla hedef kısa bir sürede imha edilmiş, işgalcilerin silah ve askeri malzemelerine el konulmuştur. Bu şekilde somutlaşan bu planlamanın kayıpsız bir biçimde sonuçlanması başarı düzeyini ortaya koymaktadır. Bu başarılı devrimci operasyondan dolayı komutanlığınız şahsında, Zap Eyalet Komutanlığı’nı ve bu eyleme katkısı olan tüm birlikleri kutluyor, başarılarınızın devamını bekliyoruz.

Soykırımcı faşist rejimin psikolojik savaşının vazgeçilmez bir parçası olan kendi kayıplarını gizleme ve buna paralel olarak, ‘’biz de vurduk, 6 gerillayı öldürdük’’ yalanlarını hemen servis etmesi, bu başarılı devrimci hakikatin üstünü örtemez! Türkiye toplumunu kandırmayı hedefleyen bu tür psikolojik savaş yöntemleriyle faşist rejim hiçbir yere varamaz. Hakiki olan devrimci iradenin fedailer şahsında kendini en çarpıcı bir biçimde sergilemesi ve eylemin kayıpsız bir biçimde başarılmasıdır.

Bu tarzdaki başarılı eylemlerin süreklileştirilmesi temelinde ‘’Dem Dema Azadiyê Ye’’ hamlemizin zafere ulaşacağı kesindir. Bu inançla, Zap Devrimci Operasyonuna katılan tüm eylemci yoldaşları ve tüm Zap eyalet güçlerini bir kez daha selamlıyor, kutsal özgürlük ve demokrasi mücadelesinde üstün başarılar diliyoruz."