KCK’den Yusuf, Muhammed ve Mazlum Gulo için başsağlığı mesajı

Türk devletinin saldırısında şehit düşen Yusuf, Muhammed ve Mazlum Gulo için başsağlığı mesajı yayınlayan KCK, “Halkımızı da bu yurtseverlere sahiplenmeye, onların da büyük emekleri olan kazanımları korumak için mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz” dedi.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı’nın başsağlığı mesajı şöyle:

“Rêber Apo’ya bağlılığıyla bilinen, Kürt halkının özgürlük mücadelesine değerli hizmetleri olan büyük yurtsever Yusuf Gulo ile akrabaları Muhammed ve Mazlum Gulo Türk devletinin Qamışlo’da gerçekleştirdiği alçakça saldırıyla katledilmiştir. Değerli şehitlerimiz Yusuf Gulo, Muhammed Gulo ve Mazlum Gulo’ya Allahtan rahmet, tüm Gulo ailesine ve Kürdistan halkına da başsağlığı diliyoruz. Kürdistan özgürlük mücadelesinde birçok şehidi olan Gulo ailesinin bu değerli üyeleri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Onların özlemleri Özgür Kürdistan ve Demokratik Ortadoğu’da yaşatılacaktır.

Yusuf Gulo Rêber Apo’nun değerli dostu ve sarsılmaz takipçisiydi. Rojava’nın örnek yurtseverlerinin başında geliyordu. Rojava ile Kuzey ve Doğu Suriye halkları onları unutmayacaktır. Demokratik Suriye ve özgür Kuzey ve Doğu Demokratik Suriye yaratılarak onların özlemleri gerçekleştirilecektir.

Türk devleti bu saldırılarla Rojava Devriminin gerçekleşmesinde emekleri olan yurtseverleri yıldırmak istemektedir. Ancak bu saldırılar Kürt, Arap ve Asuri-Süryani halkımızı yıldıramayacak; Kuzey ve Doğu Suriye demokratik özerk bölgesi sonuna kadar savunulacaktır.

AKP-MHP faşist iktidarı Kürt düşmanlığını özgürlük isteyen Kürtlere her yerde saldırarak göstermektedir. Bu saldırı da soykırımcı sömürgeciliğin Kürt düşmanlığında ne kadar alçakça yöntemlere başvuracağını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Gerillaya karşı kimyasal silah kullanan faşist AKP-MHP iktidarı Rojava’da da insansız hava araçlarıyla arabaları bombalayıp insanlarımızı diri diri yakmaktadır. Bu saldırılar halkımızın da bizlerin de öfkesini büyütmektedir. Bu öfkemiz mücadelenin büyümesini sağlayacak, Kürt düşmanı AKP-MHP iktidarını Kürdistan’ın tüm parçalarında yenilgiye uğratacaktır.

82 yaşında katledilen Yusuf Gulo gibi yurtseverleri hiçbir zaman unutmayacak, onların özlemleri olan Özgür Kürdistan mutlaka gerçekleştirilecektir. Bu mücadele böyle büyük yurtseverlerin üzerinde var olmakta ve sürmektedir. Bizlere düşen görev onların özlemlerini gerçekleştirmektir.

 Yusuf Gulo’ya rahat uyu, diyoruz. Özlemleri mutlaka gerçekleşecek, intikamları da mutlaka alınacaktır. Halkımızı da bu yurtseverlere sahiplenmeye, onların da büyük emekleri olan kazanımları korumak için mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz."