Çukurca ve Sidekan’da eylem: 3 asker öldürüldü

HPG/YJA Star gerillaları, Çukurca ve Sidekan’daki işgalci Türk ordusuna yönelik eylemler gerçekleştirdi. Tespit edilen 3 Türk askeri öldürüldü.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

3 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

11 Şubat günü saat 07.20’de güçlerimiz Güney Kürdistan toprakları içerisinde bulunan Sidekan’a bağlı Lêlikan Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir eylem düzenlemiştir. Tepedeki bir düşman barınağının hedeflenip isabetli bir şekilde vurulduğu bu eylemde tespit edilebilen 3 asker öldürülmüştür. Eylem ardından alanı obüs ve havan topları ile bombalayan işgalci TC ordusu, ölü ve yaralı askerleri ise Skorsky helikopterler ile alandan uzaklaştırmış ve eylem ardından etrafını rastgele bir şekilde bombalamıştır. Gerçekleşen eylem ve ardından yaşanan bombardımanlarda güçlerimizin herhangi bir kaybı yaşanmamıştır.

XEREGOL TEPESİNDEKİ ASKERLERE YÖNELİK EYLEM

11 Şubat günü akşam saatlerinde Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Xeregol Tepesi’nde yoğun bir helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Saat 20.50 sularında, helikopter hareketliliğinin yaşandığı bir sırada güçlerimiz tarafından Xeregol Tepesi’nde bulunan helikopter pistine ve düşman mevzilerine dönük bir eylem gerçekleştirilmiştir. Düşman hedeflerinin etkili bir şekilde vurulduğu eylem ardından bölgede yaşanan helikopter hareketliliği dururken, düşmanın ölü ve yaralı sayısı netleştirilememiştir. Eylem ardından işgalci güçler ağır silahlar ile çevresindeki alanı rastgele bir şekilde tararken, güçlerimizin herhangi bir kaybı yaşanmamıştır.”