Gültan Kışanak'tan Newroz'a mesaj: Direnenler kazanacak

Amed Newrozu'na mesaj gönderen DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayı Gültan Kışanak, "Newroz mazlumların baharı; zalimlerin karakışıdır. Yaşam her zaman özüne kavuşmak için direnir ve kazanır. Bu kez de öyle olacak" dedi.

GULTAN KIŞANAK NEWROZ

Amed'de "Rabe dema azadî û serkeftinê ye" şiarıyla düzenlenen Newroz kutlamalarının finali tüm coşkusuyla sürüyor. Görkemli Newroz kutlamalarında, bir dönem Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı iken rehin alınan ve şu an DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı olan Gültan Kışanak'ın mesajı okundu.

 Gültan Kışanak'ın mesajı şöyle:

 "Amed Newroz’unu direnç ve umutla selamlıyorum.
Selam olsun Newroz ateşi etrafında buluşanlara…
Selam olsun zulme karşı direnenlere…
Selam olsun özgürlük sevdasıyla yanıp tutuşanlara…
Selam olsun Newroz meşalesini elden ele dört bir yana taşıyanlara…
Newroz, halkları özgürlük ve barış halayında yan yana getiren tarihi bir mirastır.
Ey tarih, umutlan! Mirasın emin ellerde.
Newroz’un Kürtler açısından daha özel anlamları var fakat Newroz bütün Ortadoğu halklarının, Kafkas halklarının ortak bayramıdır, bu anlamda da son derece önemlidir.
Demek ki, bayramlarımızı ortaklaştırabiliyorsak; acılarımızı da ortaklaştırabilir, çözümlerimizi de ortaklaştırabiliriz.
Newroz baharın müjdecisidir. Newroz ateşi bütün soğukluğu, karakışı geride bırakan, herkesin yüreğine sımsıcak yeni umutlar müjdeleyen bir bayramdır. Bütün halklar için böyledir.
Newroz baharın, değişimin müjdecisidir. Newroz gelince karakışı geride bırakır, Newroz’un sıcaklığına ve rengarenk baharına kapılarımızı açarız. O nedenle, Newroz mazlumların, ezilenlerin baharı; zalimlerin, despotların ise karakışıdır. Çünkü yaşamın özünde özgürlük vardır, baskı, zulüm esaret egemenlerin icadıdır. Yaşam her zaman özüne kavuşmak için direnir ve kazanır. Bu kez de öyle olacak, yaşam kazanacak, özgürlük kazanacak, Newroz kazanacak.
Newroz DEM’i, şimdi yaşamı ve özgürlüğü kazanmanın DEM’i!
Em li vir bûn, em li vir in û em ê her dem li vir bin. (Buradaydık, buradayız ve burada olacağız)."