KJK kadınları işgale karşı mücadeleye öncülük etmeye çağırdı

Kandil’de binlerin toplandığı Newroz kutlamasına bir mesaj gönderen KJK, kadınların işgalci Türk devletinin tüm işgal planlarına karşı öncülük yapmaya çağırdı.

Kandil’de öğle saatlerinde binlerce kişinin katılımıyla başlayan coşkulu Newroz kutlamasında Kurdistan Kadınlar Topluluğu’nun (KJK) mesajı okundu. 

KJK, mesajında tüm Kurdistan kadınlarını işgale karşı mücadeleye öncülük etmeye çağırdı. 

Mesaj şöyle:

“Newroz Bayramı karanlığa karşı aydınlığın, zulme karşı mazlumun zaferinin müjdeleyicisidir. Dört parçadaki Kurdistan ve yurtdışındaki halkımızın ve ezilen tüm halkların Newroz Bayramını kutluyoruz. Zekiye Alkan, Mazlum Doğan,Rewşan, Bêrivan ve Ronahi şahsında bedenini ateşle Newrozlaştıran tüm özgürlük şehitlerini saygıyla minnetle anıyoruz.

Dört parça Kurdistan’daki 8 Mart kutlamalarında her türlü şiddet, öldürme, işgal ve ihanete karşı yükselen çığlığa ve çağrıya hep birlikte tanık olduk. Kadınlar 8 Mart alanlarındaki coşkuları ve düzenledikleri başarılı eylemleriyle Newroz’u müjdelediler. Özellikle Güney Kurdistan’daki kadınlar işgalci Türk devletinin tüm işgal planlarına karşı öncülük yapmalıdır.

Tüm kadınlara çağrımızdır; işgale ve ihanetçi çizgiye karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek, kadınların ulusal birlik mücadelesini hep birlikte yükseltelim.“