1000 isimden çağrı: PKK 'terör örgütleri listesi'nden çıkarılsın

Uluslararası 1000 isim, PKK'nin 'terör örgütleri listesi'nden çıkarılmasını istedi. İmzacılar arasında dünyaca tanınmış çok sayıda kişi var.

Türk devletinin Kürt halkına dönük işlediği insanlık suçlarına, işgal saldırılarına ve PKK yasağına karşı dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kürtlere Uluslararası Adalet İnisiyatifi, 30 ülkeden, uluslararası üne sahip isimlere, PKK'nin 'terör örgütleri listesi'nden çıkarılması için kampanyaya katılma çağrısı yaptı.

1003 kişi, 13 Aralık 2021 günü itibarıyla "PKK terör listelerinden çıkarılsın" kampanyasına katılarak çağrıyı imzaladı.

Kampanyaya ilişkin açıklamada, "Savaşın ve insani dramın en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Kürdistan’da, Türk devleti soykırım denemelerine, inkar ve asimilasyona devam etmektedir. Türk devleti ve Erdoğan hükümeti 'terör ve terörizmle mücadele' adı altında Türkiye/Bakur, Suriye/Rojava ve Irak/Başur’da her türlü devlet şiddetini meşrulaştırmaktadır" denildi.

TÜRK DEVLETİNİN SUÇLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

"Kürt halkının doğal ve meşru haklarını tanımayan Türk devleti, parlamentoda legal siyaset yapan Kürt partilerini, milletvekillerini, belediye eşbaşkanlarını 'terör örgütü üyeliği' ile suçlamaktadır. Devletin Kürt politikasını eleştiren 3 bin akademisyen 'terör örgütüne destek' suçlamasıyla üniversitelerden atılmıştır. Yüzlerce gazeteci 'terör örgütü üyeliği ve propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılanarak hapse atılmıştır.

Rojava’da, uluslararası koalisyon içinde yer alan ve insanlık düşmanı DAİŞ’i yenilgiye uğratan PYD, QSD, YPG ve YPJ 'PKK ile ortaklık' yapmak ve 'terörizm' ile itham edilmektedir. Türk devleti 'terörizme karşı mücadele' gerekçesiyle Rojava'yı işgal etmiş; Türk ordusu ve DAİŞ mensupları Efrîn, Serekaniye ve Gre Spi’ye yerleşmiştir.

Erdoğan iktidarı BM denetimindeki Maxmûr mülteci kampını defalarca bombalamış, kamptaki birçok insanın ölümüne sebep olmuştur. Türkiye, 15 bin sivilin yaşadığı bu kampın 'terörist kampı' olduğunu iddia etmektedir. Bunun gibi Şengal’daki (Sincar) Êzidî Kürtler de Türk uçakları tarafından sistematik bir biçimde bombalanmaktadır.

Türk devleti ve Erdoğan hükümetinin bu pervasız saldırılarını gören dünyanın tanınmış 29 aydını, yazar ve siyasetçisi Kürt halkıyla dayanışmak üzere 'Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi' kurmuşlardır. Bu inisiyatif 5 Kasım 2021 tarihinde bir açıklama yaparak, dünya aydınlarına terör ve terörizm suçlamalarına karşı çıkmaları ve PKK’nin terör listelerinden çıkarılması çağrısı yapmıştır."

İNİSİYATİFİN KURUCULARI

'Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi' kurucuları arasında şu isimler yer alıyor:
"Avusturyalı Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi Elfriede Jelinek; Slovenyalı Filozof Slavoj Žižek; ABD’li editor ve sanatçı Janet Biehl ; Afganistan Dayanışma Partisi Sözcüsü Selay Ghaffar; İspanya  Avrupa Parlamentosu Milletvekili Miguel Urbán Crespo; Hırvatistan’lı Filozof Srećko Horvat; İlerici Enternasyonal Genel Direktörü David R. K. Adler; Avrupa Konseyi Milletvekili ve İtalyan Senatör Roberto Rampi; İtalya Eski Bakanı Paolo Ferrero; İspanya Senatörü Bask’lı Gorka Elejabarrieta Díaz; Uluslararası Hukuk Uzmanı Prof. Norman Paech; Avrupa Birliği-Türkiye Yurttaş Komisyonu (EUTCC) Başkanı/Norveç Prof. Kariane Westrheim; Fransa’dan Yazar ve Editör Nils Andersson;  Fransa Kürdistan Dayanışma Koordinasyonu Üyesi/ Joel Dutto; Arjantin Plaza de Mayo Anneleri Örgütü kurucu üyesi Nora Cortinas; Hindistan’lı tanınan Barış aktivisti Prof. Achin Vanaik; Avrupa Birliği-Türkiye Yurttaş Komisyonu (EUTCC) Genel sekreteri ABD’li Prof. Michael M. Gunter; Alman hukukçu Berthold Fresenius;  Bolivyalı bilim insanı Prof. Raúl Prada Alcoreza; Venezuela Eski Planlama Bakanı Roland Denis;  Eski Kopenhang Belediye Başkanı Villo Sigurdsson;  Danimarkalı eski AP milletvekili Pernille Frahm; İsveç’te insan hakları mücadelesiyle tanınan Benny Gustavsson; eski Norveçli  milletvekili Erling Folkvord; Norveçli Tiyatro Sanatçısı ve Direktörü Pia Maria Roll; İsveç Sol Parti milletvekili Håkan Svenneling; Yeni Dünya Zirvesi kurucusu Hollandalı  Dr. Jonas Staal; Almanya’dan hukukçu Dr. Rolf Gössner; Belçika Barış Hareketi Sözcüsü Ludo de Brabander."

İMZACILAR ARASINDA ÇOK SAYIDA TANINMIŞ İSİM VAR

İnisiyatifin çağrısı üzerine aralarında Avrupa Parlamentosu milletvekilleri; ulusal ve yerel meclis milletvekilleri; senatörler, siyasi parti başkanları, belediye başkanları, sendikalar, sendika temsilcileri; akademisyen, gazeteci, hukukçu, insan hakları örgütü yönetici ve temsilcileri, kadın örgütü yönetici ve temsilcileri; sanatçılar ve barış örgütleri olmak üzere 1000 kişi, “PKK yasağına hayır” diyerek, PKK'nin terör örgütleri listesinden çıkarılmasını istedi.

Bu kapsamda, Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika kıtasından ve 30 ülkeyi temsilen 1000 kişi, 13 Aralık 2021 tarihi itibarıyla, “Uluslararası Kürtlere Adalet İnisiyatifi”nin başlattığı ‘’Barış, demokrasi ve insan hakları için, Avrupa Konseyinin, PKK’yi Terör Örgütler Listesinden çıkarılmasına Çağrı Yapıyoruz’’ imza kampanyasına katıldı.
1000 kişi arasında şu isimler de var:
"Sinema yönetmeni Ken Loach; Pakistanlı Nükleer Fizik profesörü ve siyasi savunma analisti Prof. Pervez Hoodbhoy; ABD’li yazar Lucina Kathmann; Meksikalı şair-yazar Judyth Hill; Macaristanlı filozof G.M. Tamás, Me Ra25 ve DiEM 25 gibi örgütlerin kurucu üyesi ve Ekonomi profesörü Yanis Varoufakis; İskoçyalı yazarlar James Kelman ve Paul Laverty; Fransız Senatörler Pierre Laurent ve Laurence Cohen; Almanya Sol Parti kurucularından Dr. Gregor Gysi; Fransa 2022 seçimleri Cumhurbaşkanı adayı Philippe Poutou; Avrupa Solu Başkanı Prof. Dr. Heinz Bierbaum; İtalyan karikatürist Zerocalcare; Fransa Cumhurbaşkanı adayı Jean-Luc Mélenchon; Dünya Sosyal Forum Yönetim üyesi Gustave Massiah; Nepal Eğitim Bakanlığı Dil Komisyonu başkanı Dr. Lava Deo Awasthi; Yunanistan Meclis Başkan yardımcısı Sofia Sakorafa; Polonyalı yazar ve gazeteci Tomasz Konicz; Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı Hareketi (MAK) Yöneticisi Soraya Sough, Uffe Elbæk, Danimarka milletvekili Michel Vanhoorne, Belçika Sol Ekolojik Forum Koordinatörü; İsviçre eski BM Özel Raporötü ve yazar Prof Jean Ziegler; Avusturalya Öğretmenler Sendikası Yöneticisi John Gauci; Fransa Ermeni Konseyi Eş Başkanı Ara Toranian; Hindistan Barış Aktivisti ve Küresel Anti Nükler Hareketi Yönetici Prof. Achin Vanaik."

İMZACILARIN TAM LİSTESİ

İmzacıların tam listesi ise şöyle:
1. Aaron Schreiner - Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE
2. Abours Micheline - Teacher & historian, France
3. Achin Vanaik - Peace activist, retired Professor of “International Relations and Global Politics”, University of Delhi, India
4. Adelina Escandell - Senator in the Spanish Senate for ERC- Sobiranistes Group - Catalonia/Spain
5. Adelmo Cervi - Son of one of the “7 fratelli Cervi”, Italy
6. Adriana Guzmán Arroyo - Antipatriarchal Communitarian Feminism, Bolivia
7. Adriana Loset - Grand Councillor of Neuchâtel, Member of the General Council Val-de-Travers, Switzerland
8. Adrien Quatennens- LFI MP of Nord
9. Adriono Venuti - Deputy Group Spokesperson of Socialist Parties in the Grand Council of the Canton of Ticino, Switzerland
10. Ahmet Senyurt, Journalist, Cologne, Germany
11. Aina Sastre Bestard- Feminist - Speaker of the Parliament, Mallorca
12. Alain Bruneel -MP of North Region, France
13. Alain Gonthier - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
14. Alba Iniesta Medel - Intersindical Salut IV, Spain
15. Alberto Acosta - Former President of the Constituent Assembly Bolivar-Ecuador
16. Alberto Colin - Anthropologist, Mexico
17. Alcides Lesmes Bulla - Colombians in Exile, Columbia
18. Alejandro Lopez Sanchis - STEQV
19. Alessandra Danesi - co-operator,Italy
20. Alessandro Barbieri - Vice Chair of Quarter Borgo Panigale - Reno - Municipality of Bologna, Italy
21. Alessandro Luparelli - Councillor Municipality di Roma, Italy
22. Alessandro Pigazzini - trade unionist, Italy
23. Alexander Eniline - President of the Workers' Party of Switzerland (PdA), Geneva, Switzerland
24. Alexis Corbière - LFI MP of Seine-Saint-Denis
25. Algrin Guillaume - Syndicalist, France
26. Alhaya Talauera Ceballos - STEPV
27. Ali Esbati, MP of the Left Party, Sweden
28. Alice Genoud - Grand Councillor of the City of Waadt (The Greens), Lausanne, Switzerland
29. Alicia Castellanos Guerrero - Anthropologist, Mexico
30. Alton Larsson- Chair of the Left Party Group in Söderhamn, Sweden
31. Amanda Ella Birkner - Co-President Red Women's Alliance Baselland, Basel, Switzerland
32. Amedeo Ciaccheri - Chair of VIII. Municipality of Rome, Italy
33. Amendelo Pierre - Painter, France
34. Amina Singerbacher - Co-President of Free Women, Baselland, Switzerland
35. Amineh Kakabaveh - Independent socialist member of the Swedish parliament, Sweden
36. Ana Miranda -Member of the European Parliament, BNG Party, Spain
37. Anaïs Timofte - Municipal Councillor, President of the Swiss Labour Party, Laussane, Switzerland
38. Anders Scans - Chair of Left party Group in Malmö, Sweden
39. Andrea Angella – advisor, Italy
40. Andrea Cegna - Radio onda d'urto, Italy
41. Andrea Pennacchi – Actor, Italy
42. Andrea Reinoso - Professor of the Central University of Ecuador
43. Andrea Scannavino - Chair of La Paz Antiracist Football Club Parma, Italy
44. Andrea Trombini - Councillor Quarter Santo Stefano - Municipality of Bologna, Italy
45. Andrea Vento - Teacher and coordination of self-organized geography teachers’ group, Italy
46. Andreas de Maa Suter - Museumologist (BastA!), Basel, Switzerland
47. Andreas Kirsten - Zurich Municipal Councillor (Alternative List) Basel, Switzerland
48. Andrej Hunko - Member of the Federal Parliament and Member of the Assambly of the Council of Europe, Germany
49. Andrew Wilkie - Federal MP, Independent Member for Denison, TAS, Australia
50. Angela Vergerio - University of Padoue, France
51. Anitra Nelson - RMIT University, Honorary associate professor, VIC, Australia
52. Anjuska Weil - Former Cantonal Councillor, President of the Swiss-Vietnam Association, Zurich, Switzerland
53. Anna Camposampiero - National Secretary of PRC- Italy
54. Anna Laura Diaz Iglesias - STEPV
55. Anna Magdalena Busl - Lawyer and Criminal Defence Lawyer, Germany
56. Anna Maria Romlid - Chair of Left party Group in Västerås - Sweden
57. Anna Miotto - President of JUSO St.Gallen, Switzerland
58. Anna Taner - City Councillor SP, Co-President of the Umbrella Association of Social Institutions in the Biel Region, Switzerland
59. Anne Keller - Former President of MRAP, France  
60. Anne-Sophie Pelletier - MEP, GUE/NGL, France
61. Annick Samouelian - Former President of Solidarité & Liberté Provence, France
62. Antonella Laschi – Writer, Italy
63. Antoni Trobat- Journalist, Spain
64. Antonia Mertsching- Member of the Saxon Parliament, DIE LINKE, Germany
65. Antonio D'Errico - FAI member of Anarchic Federation of Milano, Italy
66. Antonio Martinez Diez - Stics, Spain
67. Antonio Rossello - Secretary of Organisation of the CONADU History, Argentina
68. Antonio Ruggeri - director of Magazine Bene Comune Campobasso, Italy
69. Antti Rautiainen - Developer and writer, Finland
70. Appel Muller Patrick - Former Editor of the Humanité Newspaper, France
71. Ara Toranian - Co-Chairman of the Armenian Council of France
72. Arabia Eulalie - Member of the Communist Party & administrator of “Travailleur Catalan”, France
73. Argant Thierry - Archaeologist municipal council of Decines Charpieu, France
74. Armanda Pasch - Secondary School Teacher, Biel, Switzerland
75. Armando Wouriyu Valbuena- Secretary of the High Level Special Body on Ethnic Peoples (Ieanpe), Columbia
76. Arnau Piqué - Communists of Catalonia's International Relations Secretary - Catalonia/Spain
77. Arnold Zable - Writer, VIC, Australia
78. Árpád Kovács - Pastor of International Work,Finland
79. Arsène Kalaidjian - Representative of the Armenian Association, France
80. Arturo Salerni - Lawyer , Italy
81. Ascardie Arianne - Artist, France
82. Asier Gonzalez- Councillor of Bilbo City Council
83. Assumpta Barbeus Sendla - IAC
84. Ates Gürpinar - Member of the Federal Parliament and Deputy Chairman of the DIE LINKE Party
85. Attila Vajnai - Chairperson - Workers’ Party of Hungary 2006, Hungary
86. Aubron Cathy - Mouvement de la Paix, France
87. Axel Fjeld - Trade union representative in the Norwegian Railway Association, Norway
88. Bachman Pierre - Syndicalist, France
89. Bachy Jeremy - Senator of Bouches du Rhone, France
90. Baran Topal - Member of the Board, Green Party Karlsruhe, Germany
91. Barbancey Pierre - Journalist, France
92. Barbara Bottarelli – Employed, Italy
93. Barbara Cárdenas - Member of the Regional Parliament (ret.), Germany
94. Bàrbara Roviró - the coordinator of the Commission for International Incidence of the Catalan National Assembly (ANC) - Catalonia
95. Barbera Boyer Myriam - Honorary journalist & MP, France
96. Barrotin Paul - Retired teacher, France
97. Bartoli Georges - Photo-Reporter, France
98. Bastide Serge - Retired SNCF, France
99. Bastien Lachaud- LFI MP of Seine-Saint-Denis
100. Beatriu Cardona i Prats - Valencian Inter-Union, Spain
101. Bénédicte Taurine- LFI MP of Ariège
102. Benjamin Rudaz- Municipal Councillor and Co-President of The Greens, Lausanne, Switzerland
103. Benny Gustavsson - Chairman of the Kurdistan Support Committee, Sweden
104. Benoît Gaillard - Municipal Councillor of Lausanne SP  
105. Bernard Revollon - President of the Alsace Kurdish Friendship Association, France
106. Bernat Valero Ferrer - STEPV
107. Bernier Patrich - Administrator, France
108. Bertha Zuniga Caceres - Civic Council of Popular and Indigenous Organisations COPINH, Honduras
109. Berthold Fresenius - Lawyer, Germany
110. Berzuro Louise - Health Syndicalist, France
111. Bill Kidd - Member of the Scottish Parliament, for the Scottish National Party (SNP) - Scotland/UK
112. Birger Lahti - MP of the Left Party, Sweden
113. Bjørnar Moxnes – MP,Norway
114. Blanc Helene - Member of the Communist Party
115. Bob Brown - Bob Brown Foundation, Former Greens senator, TAS, Australia
116. Bonnaud Olivier - Syndicalist - Radiologist, France
117. Bouffartigue Paul - Sociology, France
118. Brian Walters QC - Barrister, VIC, Australia
119. Britten Claire - Retired, France
120. Bronchu Alexandra - President of the Women's Union, France
121. Brunella Guida - Councillor Quarter Navile - Municipality of Bologna, Italy
122. Brunella Maserati – Engineer, Italy
123. Cam Walker - Friends of the Earth, Environmental activist, VIC, Australia
124. Camille Sellier - Lecturer of the University of Montpelier, France
125. Cansu Özdemir - Chairwoman of the Left Party Hamburg, Germany
126. Capelli Pierre - Ministry of Education, France
127. Carles Riera- Member of the Parliament of Catalonia
128. Carlo Cellesi - Teacher Cagliari- Italy
129. Carlo Sommaruga - Lawyer, Member of the Council of States Geneva (SP), Switzerland
130. Carlos Lopez Catala - Valencian Inter-Union, Spain
131. Carlotta Trippa - Councillor Quarter Porto - Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
132. Carme Gomila Dominguez- Secretary for Political Relations, Mes for Mallorca
133. Carmen Cosin Albert - Valencian Inter-Union, Spain
134. Carole Ferrier - University of Queensland, Professor, QLD, Australia
135. Carole Meyer - Municipal Counsellor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
136. Carolina Elizabeth Díaz Íñigo- Anthropologist, Mexico
137. Catherine Walsh - Academic Lecturer at the Andean University Simon Bolivar, Ecuador
138. Cathy Aubron - Representative of the Pacifist Association, France
139. Caubere Philippe - Actor, Screenplay, Director, France
140. Cazorla Gérard - Syndicalist SCOP-TI, France
141. Cécile Guinand - Grand Councillor of Neuchâtel (PdA), Switzerland
142. Celestino Nauarmo Amores - Cat-IU
143. Céline Misiego - Member of the Lausanne Cantonal Council (PdA), Lausanne,Switzerland
144. Cermolace Marie José - Honorary regional council & Regional council member, Syndicalist, France
145. Chabbi Anissa - Syndicalist, Nurse, France
146. Chauvelot Guy - Sculptor, France
147. Chauvelot Thierry - Artist, Painter, France
148. Chiara Fabbiani - athlet & instructor, Italy
149. Chollon Allain - Journalist, France
150. Chris Stephens - MP - Scottish National Party (SNP) - Scotland/UK
151. Christian Dandrès - National Councillor (SP), Geneva, Switzerland
152. Christian Guyonvarc'h - Representative of the Brötan Council, France
153. Christian Huber - President of the Greens and City Parliamentarian of St. Gallen, Switzerland
154. Christine Seidler - Councillor of Zurich, Switzerland
155. Chryslen Mayra Barbosa Gonçalves - PhD Student in Social Anthropology - UNICAMP, Brazil
156. Ciczie Weidby - MP of the Left Party - Sweden
157. Cinzia Ferdenzi - Councillor municipality of Fiorenzuola, Italy
158. Clara Esteve Ferrer - Intersindical
159. Clara Saborit Garcia - STAS.IV
160. Claude Calame - Director of studies, EHESS Paris
161. Claudia Korol - Feminist Communicator, Member of the Popular Education Team Pañuelos in Rebeldía, Researcher at the Centre for Research and Training of Latin American Social Movements (CIFMSL) - Argentina and Member of Feminists of Abya Yala
162. Claudia Ruhs - Author, Germany
163. Claudio Calia – Author, Italy
164. Clément Tolusso- Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
165. Clémentine Autain- LFI MP of Seine Saint-Denis
166. Collas Marianne- Feminist militant & Member of the Communist Party, France
167. Constance M. Beutel - EdD - Community Activist Benicia California - USA
168. Corinne Gournay Garcia- Member of the Hérault Region, France
169. Cornelia Federer - City Parliamentarian St.Gallen (GREENS Switzerland), St.Gallen/Switzerland
170. Cornelia Wolenin - Catechist, Lucerne, Switzerland
171. Corpola Jean Marc - Deputy Mayor of Marseille, France
172. Corradino Gaella - Member of the Communist Party, France
173. Cristina Gfeller - High School Teacher, Biel, Switzerland
174. Cybel Dickson - Vice-President of Juso Aarau, Switzerland
175. Cyril Gros - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
176. Damia moll Cardona- Professor and Councillor of Ajuntament de Ciutadella de Menorca
177. Damien Kingsbury - Deakin University, Professor, VIC, Australia
178. Daniel Bartement - Lecturer of the University of Montpelier, France
179. Daniel Bernmar - Opposition Council in Göteborg Municipality for the Left Party, Sweden
180. Daniel Riazat - MP of the Left Party, Sweden
181. Daniel Voguet - Honorary lawyer of the Paris Baro, France
182. Daniele Barbieri - writer e Journalist, Italy
183. Daniele Vannetiello - Researcher of University of Bologna
184. Dario Azzellini, Cornell University, Ithaca USA
185. Dario Marini Ricci - Teacher- Councillor municipality of Fiorenzuola, Italy
186. David Fernández - the deputy president of the Catalan National Assembly (ANC), Catalonia
187. David Payot - The Deputy Mayor of Lausanne, (PdA), Switzerland
188. David R. K. Adler - General Coordinator of Progressive International
189. David Zyngier - Monash University, Academic, VIC, Australia
190. Davide Grasso - Professor of Philosophy - IUC – Turin, Italy
191. De Ubeda André - municipal Council of Toulon, France
192. Delphine Durand - Poetess
193. Denis de la Reussille - National Councillor (PdA), Neuchâtel, Switzerland
194. Denise Roth - Physician for General Medicine, Lucerne, Switzerland
195. Detjon Begaj - Councillor Municipality di Bologna, Italy
196. Diana Itzu Gutiérrez Luna - Member of the Centre for Women's Rights of Chiapas
197. Dick Marty - Former State Prosecutor of the Canton of Ticino, Former Member of the Council of Europe and Member of the OSCE Commission on Human Rights, Ticino, Switzerland
198. Didier Divorne - The Deputy Mayor of Renens, (PdA), Switzerland
199. Dieni Domenico - Human Right Activist, France
200. Dieudonné Philippe - Marseille Human Rights League, France
201. Dîlan Yenigün - Lawyer, Sweden
202. Dimitri Estimbre - Member of the Municipal Council of Bédarieux Region, France
203. Dirk Tas - Spokesperson of FAU, Climate Activist, Bern, Switzerland
204. Docent Rosanna Massidda - Human Rights activist, Italy
205. Domart Jean-Marc - Human Right Activist, France
206. Dominique Sopo - President of SOS Racisme, France
207. Döndü Ziegler - Demirtas - Mitglied der erweiterten Fraktion DIE LINKE, Germany
208. Dorothy Bruck - Victoria University, Professor, VIC, Australia
209. Doug Nicholls - General Secretary - General Federation of Trade Unions , UK
210. Dr. Alexander Panez - University Lecturer, Biology, Chile
211. Dr. Aziz Iltümür, Ophthalmologist, Duisburg, Germany
212. Dr. Beppe Savary-Borioli - Forum Alternativo, General Practitioner and Emergency Physician, Ticino, Switzerland
213. Dr. Bigna Rambert - Specialist FMH for Psychiatry and Psychotherapy, Zurich, Switzerland
214. Dr. Carolin Spansk – X-ray doctor and head of Söderhamn Hospital, Sweden
215. Dr. Cemal Selcan, Physician, Düsseldorf, Germany
216. Dr. Daniel Ganser - Historian, Basel, Switzerland
217. Dr. Detlef Feldmann- Physician, Duisburg, Germany
218. Dr. Eva von Redecker- Philosopher, Germany
219. Dr. Federico Venturini - Dept Geography University of Udine, Italy
220. Dr. Fikret Yildiz-  Gynaecologist, Duisburg, Germany
221. Dr. Friederike Habermann - Freelance Researcher and Author, Germany
222. Dr. Gilberto López y Rivas - Anthropologist, Mexico
223. Dr. Gregor Gysi- Member of the Federal Parliament, Germany
224. Dr. Joseph Healy - member of the National Council of Left Unity, UK
225. Dr. Judith Dellheim - Political Economist, Berlin, Germany
226. Dr. Kersten Woweries - Lawyer, Germany
227. Dr. Khalid Ibrahim - Doctor - Sweden
228. Dr. Lava Deo Awasthi - Chairperson of the Language Commission of the Government, Nepal
229. Dr. Marc Schessler - Osteopathe, La Tour-de-Peilz, Switzerland
230. Dr. Mechthild Exo - Decolonial Peace and Conflict Studies and Social Work, University of Applied Sciences Emden/Leer, Germany
231. Dr. Med Ibrahim Güneş, Pyhsician, Duisburg
232. Dr. med. Günther Bittel, Internist, Duisburg, Germany
233. Dr. med. Michael Wilk, Emergency Physician, Psychotherapist, Germany
234. Dr. Nikolaus Brauns - Journalist and Historian, Germany
235. Dr. Olga Zitzelsberger - Institute for General and Occupational Pedagogy, Germany
236. Dr. Omid Kasem - Doctor , Sweden
237. Dr. Peter Berens - Historiker und Publizist
238. Dr. phil. Werner Ruf - Political Scientist and Peace Researcher, Germany
239. Dr. Raffi Daniel Bedikian, Pediatrician, Oberhausen, Germany
240. Dr. Rainer Lukaschek- Physician, Bottrop, Germany
241. Dr. Ruth Waldvogel - Psychotherapist, Basel, Switzerland
242. Dr. Sarah Schilliger - Sociologist, Bern, Switzerland
243. Dr. Stefan Meretz - Engineer and Computer Scientist, Germany
244. Dr. Susanne Bachmann - Sociologist, Bern, Switzerland
245. Dr. theol. Rolf Bossart - Religious Scholar, St. Gallen, Switzerland
246. Dr. Thomas Jeffrey Miley - Dept Sociology - University of Cambridge, UK
247. Dr. Urban- Mülhausen, Germany
248. Dr. Willi Mast - Spokesperson for Medicine for Rojava, Germany
249. Dr. Wolfgang Conradis, Lawyer, Duisburg, Germany
250. Duclos Daniel - Member of PCF & CGT, France
251. Durrieu Josiane - Administrator of PCF 13, France
252. Ebba Wergeland - Physician - Norway
253. Edda Pando - Chair of Association Arci Todo Cambia- Italy
254. Edgars Martínez Navarrete - Anthropologist and Member of Aukin Media in Mapuche Wallmapu, Chile
255. Edith Boulanger-Director of Peace movement, France
256. Edoardo Bai - Doctor and Scientific committee of Lega Ambiente, Italy
257. Eeva Kaukoluoto - Doctor of Philosophy - Finland
258. Eirik Hassvik - Department of Education University of Southeast, Norway
259. Eirik Svensson - leader of the West Norwegian Transport Workers' Association, Norway
260. El Hamzaoui Mohammed - Journalist, France
261. Elena Mazzoni - Human Rights Activist environmentalist,Italy
262. Elena Vendrell Egea - STM
263. Eleni Varikas - Lecturer of Emerita University of Paris 8, France
264. Elfriede Jelinek - Writer/Nobel Prize in Literature, Austria
265. Eli Aaby - Member of the Women's Front - Norway
266. Elianora Di Majo - Former deputy of Napoli Municipality, Italy
267. Elina Kauppila - City Councillor and environmental activist, Finland
268. Elisa C. Brimes Renta - STICS Inter
269. Elisabetta Cattaneo – environmentalist, Italy
270. Elisabetta Salvini - Chair of Casa delle Donne Parma, Italy
271. Elise Lowy - Administrator of PEPS Movement, France
272. Elisenda Paluzie - president of the Catalan National Assembly (ANC) , Catalonia
273. Ella Mona Chevalley - Municipal Councillor of Yverdon-les-Bains The Greens
274. Elodie Lopez - Councillor and Grand Councillor of Vevey, (Décroissance-Alternatives), Swizterland
275. Elsa Britt Enger - Spokeswoman Grandmothers for Peace, Norway
276. Elsa Stamatopoulou - Columbia University - Director - Indigenous Peoples' Rights Program - Institute for the Study of Human Rights, USA
277. Emanuel Deonna - Grand Councillor of Geneva (SP), Switzerland
278. Emily Marion Clancy - Vice Mayor of Bologna Municipality, Italy
279. Emma Lina Johansson - Municipal Councillor of Malmö city - Left Party, Sweden
280. Emmanuel Eduardo Rozental Klinger - Social Activist - Abya Yala
281. Emmanuel Maurel - MEP, GUE/NGL, France
282. Emre Ecevit - Politician, Candidate for the German Federal Parliament 2021 - DİE LİNKE Party
283. Enrico Calamai - Former diplomat, Italy
284. Enrico Gnudi - Councilor Quarter Savena - Municipality of Bologna, Italy
285. Erasmo Pallazzotto – MP, Italy
286. Eric Coquerel- LFI MP of Seine-Saint-Denis
287. Eric Fassin- Sociologist, University of Paris 8
288. Erik Ness - Editorial Member of Gnist, Norway
289. Erika Huser - World of Social Women, Switzerland
290. Erkki Matinlassi - Activist - Finland
291. Erling Folkvord - Writer & Former MP, Norway
292. Ernst Ludwig Iskenius - Physician, Member of the International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW)
293. Erwin Weiss - Engineer, Anti-Nuclear Activist, Geneva, Switzerland
294. Esposito Jean Gérome - Comedian, France
295. Ester Rincon Rodriguez - Valencian Inter-Union STEPV-IV
296. Etienne Morin - Council of Toulouse Region, France
297. Eulelia Requant - Member of the Parliament of Catalonia
298. Eva Birath - Informatic - Sweden
299. Fahmy Almajid, Human Right Activist, Danmark
300. Fco J. Quiros - TUC-IV
301. Fco Javier Ramirez Igiro - SF Inter-Union Intersindical, Spain
302. Federico Grazzini - Vice Chair of Quarter Porto - Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
303. Felix Irizar - ESK.SINDIKANA, Basque Country
304. Ferman Büyükkaya- Board member and treasurer in the Left Party Helsingborg, Sweden
305. Fernanda Garavaglia - Secretariat CUB tessili, Italy
306. Fernanda Navarro - Philosopher, Mexico
307. Fernando Alvarez Suarez - Left Trade Union Corriete, Spain
308. Fernando Fuente- EFA
309. Fessin Stéphanie - Nurse, France
310. Fionn Skiotis - North-East Syria Solidarity Group (NESS), VIC, Australia
311. Firat Turgut – Wenzel, Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE
312. Florian Wick - Lawyer, Co-operating lawyer of the European Center for Constitutional & Human Rights (ECCHR), Zurich, Switzerland
313. Fort José - Journalist, France
314. Fortino Domínguez Rueda - Historian and Anthropologist, Mexico
315. Foulquier Luc - Research Engineer, France
316. Fournier Carole - Activist, France
317. Franca Albertini - Research of CNR, Italy
318. Franca Maria Sedde - Teacher – Nuoro, Italy
319. Francesca Mazzuzi - Journalist- Italy
320. Francesca Romana D'Amico - Councillor Quarter San Donato - San Vitale -Municipality of Bologna, Italy
321. Francesco Buonsaver - Journalist, Switzerland
322. Francesco Gentilini - Councillor Quarter Santo Stefano, Municipality of Bologna, Italy
323. Francesco José Quiros - Tuc-Inter-Union, Spain
324. Francesco Mazzetta – Bibliothecarial, Italy
325. Francesco Troccoli – writer, Italy
326. Francia Magali - Member of CGT, France
327. Francis Wurtz - Former Chair of the GUE NGL & Honorary MEP, France
328. Francisco De Parres Gómez - Anthropologist and Photographer, Mexico
329. François Devedjian - Lawyer, France
330. Françoise Bousquet - Member of the Municipal Council of Bédarieux Region, France
331. Frank Jasenski - Lawyer - Germany
332. Fransisco Javier Corredor Suarez - OSUT-IV, Spain
333. Fransizka Stier - Sociologist, General Secretary of BastA, Strong Alternative Basel, Switzerland
334. Franziska Meinherz - Member of the Lausanne Municipal Council (EÀG-SolidaritéS), Switzerland
335. Franziska Nedelmann - Lawyer, Berlin, Germany
336. Franziska Roth - National Councillor (SP), Solothurn, Switzerland
337. Franziska Ryser - National Councillor (GREENS), St. Gallen, Switzerland
338. Friedhelm Schaumann - Chairman of the Left Party for District of Unna, Germany
339. G.M. Tamás - Philosopher - Hungary
340. Gabi Zimmer - Former Chairwoman of the GUE/NGL Group in the European Parliament, Germany
341. Gabriela Kämpf - Deputy Mayor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
342. Gabriela Schvartzman - Feminist Political Scientist,Paraguay
343. Gabriele Budka - Member of the Extended Parliamentary Group DIE LINKE, Germany
344. Gael Briand - Editor Chief of “Le Peuple Breton” France  
345. Geir Asbjørn Jørgensen - MP, Norway
346. Geir Hem - Chairperson of the organization "Stopp NATO" - Norway
347. Georges Perron - Administrator of « La Roche Sur Yon », France
348. Gerbault Eve - member of the Communist Party, France
349. Gerd Schumann - Author, Berlin, Germany
350. Gerd-Peter Zielezinski- Parliamentary Group Chairman in the Council, DIE LINKE, Wuppertal
351. Gernault Dominique - Board member of PCF 66
352. Gian Luigi Bruzzo – environmentalist, Italy
353. Gian Luigi Deiana - Teacher Oristano, Italy
354. Giorgetti Martine - Activist, France
355. Giorgetti René - Honorary Councillor of Bouches du Rhône, France
356. Giorgio Marasà - Responsible of Foreign Affairs of Italian Left Party, Italy
357. Giovanni Motta – Lawyer, Italy
358. Giovanni Russo Spena - Former Senator of Italia, Italy
359. Gisella Vacca – Artista, Italy
360. Giuliana Sgrena – Journalist, Italy
361. Giuliano Pisapia - MEP S&D, Italy
362. Giulio Nori – Fotografo, Italy
363. Giuseppe Noroni – geography, Italy
364. Gökay Akbulut - Member of the Federal Parliament, Die Linke Party, Germany
365. Goncalves Anthony - Doctor, France
366. Gorka Elejabarrieta Díaz - Senator of Spain and Director of International Relations and Policy for EH Bildu
367. Gudrun Nordborg - MP of the Left Party - Sweden
368. Guediguian Robert - Administrator, France
369. Guido Trifiletti - Provincial Secretary Flmuniti, Italy
370. Guido Viale - Human Rights Activist- Italy
371. Guillaume Spiro, Deputy Mayor of the City of Ivry sur Seine
372. Guimoiseau Dany - Sanitarian, France
373. Gül Güzel - Writer, Journalist, Negotiation Interpreter of the Kurdish Language, Germany
374. Gun Britt Walström - Member of the Söderhamn City Administration, Sweden
375. Günter Klein - Local Politician and Welfare Worker, Stuttgart, Germany
376. Gustave Massiah- Member of the International Council of the World Social Forum (WSF)
377. Guzman Marie Chantal - Co secretary of PCF
378. Hadrien Buclin - Cantonal Councillor (EÀG-SolidaritéS), Lausanne, Switzerland
379. Håkan Svenneling - Member of the Parliament, Sweden
380. Halaoui Fabienne - Council of Orange Municipality, France
381. Hanna Gunnarsson - MP of the Left Party - Sweden
382. Hanna Victoria Mörk - Opposition Council in Uppsala Municipality for the Left Party - Sweden
383. Hannele Ollilainen -Environmental Designer for Sustainable Development - Siemenpuu Foundation's activist - Agroecology - Finland
384. Hans Baer - University of Melbourne, Associate professor, VIC, Australia
385. Haris Golemis - transform! Europe - Greek newspaper Epohi, Greece
386. Hauffman Jackie - Former MP & Former MEP, France
387. Hayot Alain - Academician, France
388. Héctor Sánchez - Communists of Catalonia's General Secretary - Catalonia/Spain
389. Heidi Mück - Grand Councillor of the City of Basel (BastA!), Switzerland
390. Heike Geisweid, Lawyer, Bochum, Germany
391. Heikki Ekman - Human Rights Activist ,Finland
392. Heinz Jürgen Schneider - Lawyer and Author, Hamburg, Germany
393. Heinz R. Schmitt- Lawyer, Duisburg
394. Helen Meekosha - University of NSW, Social Scientist, NSW, Australia
395. Hélène Guérin - Researcher, France
396. Henri Fiori - Administrator of Republican&Socialist Left, France
397. Hortensia Ines - Solidaires
398. Huet Yvon - Journalist & Syndicate, France
399. Îbrahîm Seydo Aydogan - Lecturer of İNALCO, France
400. Idurre Bideguren Gabantxo- Senator, Euskal Herria
401. Ignacio Ortega Trores – Syndicate, Spain
402. Igor Zulaika- International Coordinator for Euskal Herria Bildu,
403. Ilaria Agostini - Researcher & Lecturer University of Bologna - Italy
404. Ilias Panchard - Member of Lausanne Municipal Council (The GREENS), Switzerland
405. Ilona Szatmari Waldau - MP of the Left Party, Sweden
406. Immu Suominen - Poet - Finland
407. Irene Clausen- Human Rights Activist - Danmark
408. Isabel Gonzalez Lopez - Confederation of the Inter-Union, Spain
409. Isabel Itxoa Crespo- Professor of UPV/EHU
410. Isabel Lasobras - Member of Parliament for Aragon
411. Isabel Simon Garria - STAS
412. Isabetle Santiago - MP of the Val-de-Marne Region, France
413. Itsaso Lekuona- Councillor of Hernani City Council
414. Ivan Grozny Compasso – Journalist,Italy
415. Ivo Durisch - Group Spokesperson of the SP in the Grand Council of the Canton of Ticino, Switzerland
416. Izaskun Duque- Member of the General Assembly of Bizkaia
417. J. Marie Battini - Representative of the New anti-capitalist party, France
418. Jaakko Rissanen - Human Rights Activist - Finland
419. Jacinto Matas Osa - Sf Inter-Union Intersindical, Spain
420. Jacques Dyoniziak - Member of the political bureau of the Democratic unity party of Brötan, France
421. Jacques Gaillot- Bishop
422. Jakob Migenda - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt
423. Jakop Jansson - Former MP -Sweden
424. James Howard - Refugee Action Collective, Teacher & actor, VIC, Australia
425. James Kelman - Writer - Scotland/UK
426. Jamie Parker - Greens NSW, State member for Balmain, NSW, Australia
427. Jan Erik Vold - Author,Norway
428. Jan Petter Bastøe - Municipal Council Representative in Sarpsborg, Norway
429. Jan Schiffer - Federal Spokesperson of Linksjugend ['solid], Germany
430. Janet Biehl - Author, Copy Editor, and Graphic Artist, USA
431. Jani Nuutinen - Social worker - Finland
432. Janice Catherall - Radical Women, Retired, VIC, Australia
433. Jann O. Krangnes - The Chairmanship and the municipal Council of Hitra, Norway
434. Jaume Alzamora Riera - General Secretary MES Mallorca
435. Javaloyes Brice - Member of PCF, France
436. Javiera Marchant - Aedo - Equality Trainer, Finland
437. Jean Batou - Deputy Grand Councillor Geneva (Ensemble à Gauche/Rèsistance), Switzerland
438. Jean Burgermeister - Grand Councillor Geneva (Ensemble à Gauche/Rèsistance), Switzerland
439. Jean Charles Rielle - Grand Councillorof  Geneva, Former National Councillor (SP), Switzerland
440. Jean Christophe Sellin - National Co-coordinator of the Left Party, France
441. Jean Louis Couture - Agronomist, France
442. Jean Luc Mélenchon- LFI MP of Bouches-du-Rhône, Candidate of the Union Populaire for the Presidential Election in 2022, France
443. Jean Paul Dufrègne - MP of the Allier Region, France
444. Jean Paul Lecoq - MP of the Seine-Maritime Region, France
445. Jean Tible – Professor, University of São Paulo, Brazil
446. Jean Tschopp - Cantonal Councillor of Lausanne (SP), Switzerland
447. Jeanroy Séverine-Sanitarian, France
448. Jenny Forward - Socialist Alliance, Social worker, TAS, Australia
449. Jens Holm - MP of the Left Party, Sweden
450. Jérôme Gleizes - City councillor of Paris 20, France
451. Jérome Marie - Teacher & Member of PCF
452. Jérome Philippe - Journalist, France
453. Jerry Hansson - Chair of Left party Group in Jönköping, Sweden
454. Jessica Thunander - MP of the Left Party, Sweden
455. Jessica Wetterling- MP of the Left Party, Sweden
456. Jesus Alonso Valero- Psychologist
457. Jesus Gimenez Chicharro - STAS-IU
458. Jo Jenseg - Leader of LO Stavanger in Omegn Local Branch of National Federation of Trade Unions, Norway
459. Joana Berker - Commune of Women in Basel-Erlingen, Switzerland
460. Joch Weil-Goldstein - Emeritus Judge of Labour Court, Zurich, Switzerland
461. Joel Dutto - Member of the Kurdistan Solidarity Coordination, France
462. Johann Dupuis - Member of the Lausanne Municipal Council (EÀG-SolidaritätS), Switzerland
463. Johanna Eliasson - Board member of the Left party - Sweden
464. John Gauci - NSW Teachers Federation, Teacher & Federation rep, NSW, Australia
465. John McLaren - Victoria University, Emeritus professor, VIC, Australia
466. John Tully - Victoria University, Professor (honorary), VIC, Australia
467. Jon Iñarritu- Member of Congress
468. Jonas Sjöstedt - Former Leader of the Left party (2012-2020), Sweden
469. Jonas Staal - Artist and Propaganda Researcher, New World Summit/Netherlands
470. Jonny Rumpt - Trade Unionist (FAU), Biel, Switzerland
471. Jörg Heuer - Intermedia - Artist, Germany
472. Jörg Willi Metzger - Head of the Housing Department of the Wagerenhof Foundation, Lucerne, Switzerland
473. Jorge Alonso- Researcher at the Centre for Research and Higher Studies in Social Anthropology, Mexico
474. José Antonio Gonzalez -Inter-Union of Aragon - Ista
475. José Garcia Polo – Syndicate, Spain
476. Jose L. Besarano Rubio - Stics, Spain
477. Jose Luis carretero- General Secretary of the Trade Union Confederation of Workers' Solidarity
478. José Luiz del Roio - Brazilian Historian Former Senator, Italy
479. Jose Portillo Manruno – Activist, Spain
480. Jose Ramon Galdon - STICS, Spain
481. José Santos Caícedo- National Coordination of the Black Communities Process (PCN), Columbia
482. Josep A. Bomboi Arial - STAS-IU
483. Josep Coll Saez - STEPU
484. Josep ferrera Terrassa - Member of Parliament for Mallorca
485. Jourdan Pascale - Syndicate & Nurse, France
486. Juan Carlos Guerra - Member of the Collective From the Margin, Ecuador
487. Juan Carlos Izagirre- Member of the General Assembly of Gipuzkoa
488. Juan Cuvi- Former Leader of Alfaro Vive Carajo Bolivar-Ecuador
489. Juan Hernandez Zubizarreta- Professor UPV/EHU Euskal Herria
490. Juan Pablo Casiello- Teacher and Trade Union Secretary of the Amsafe Rosario Trade Union, Argentina
491. Judith Somi - Labor Activist - Belgium/France
492. Judyth Hill - poet author and editor - Mexico
493. Juha Pekka Väisänen - Chairperson of Finnish Communist Party - SKP, Finland
494. Jukka Peltokoski - Educational producer and non-fiction writer - Finland
495. Jule Goikoetxea - Professor at UPV/EHU University
496. Julia Argentina Perie - Member of Parlasur, President of the EuroLat Women's Forum, National Vice-President of the Solidarity Party, Argentina
497. Juliano Medeiros - President of Socialism and Freedom Party (PSOL) - Brazil
498. Julie Ward - Former MEP of the Labour Party - UK
499. Julien Eggenberger - Grand Councillor of the City of Lausanne (SP), Switzerland
500. Julien Gressot - Grand Councillor and President of the PdA in the Canton of Neuchâtel, La-Chaux-de-Fonds, Switzerland
501. Julien Landais - Lecturer of the University of Montpelier, France
502. Julio Perez del Campo- Film Director, Goya Award Winner
503. Jürgen Dittmeyer- Group Member for the Left List in the Council, Oberhausen, Germany
504. Jürgen Klute - Publicist - theologian - former member of the European Parliament; Belgium/Germany
505. Kaisa Liljanto - Human Rights Activist, Finland
506. Kaisa Väliahde - Provider of travel program services, Finland
507. Kalle Juntunen - Student of social sciences - Finland
508. Kantarjian Patrice - Syndicate, France
509. Kariane Westrheim - Chairperson of the EU Turkey Civic Commission (EUTCC), Norway
510. Karin Råsjö - MP of the Left Party - Sweden
511. Karine Beausire Ballif - Municipal Councillor of Lausanne SP, Switzerland
512. Karine Clerc - Municipal Councillor, People's Party Renens, Switzerland
513. Karkar Hssane - Academician, France
514. Katerina Anastasiou - Chairperson of the Communist Party of Austria (KPÖ), Austria
515. Kathrin Flach Gomez - Landessprecherin, DIE LINKE Bayern, Germany
516. Ken Loach - film maker, UK
517. Kerem Schamberger - Activist and Communication Scientist, Germany
518. Khajik Khasber - Dentist surgeon, Sweden
519. Kike Fernandez de Pinedo- Member of the General Assembly of Araba
520. Kimmo Laine - Activist, Finland
521. Kirsi Rouvali - Human Rights Activist, Finland
522. Klaus Lintho - Leader of LO in Sarpsborg and Rakkestad (local branch of National Federation of Trade Unions), Norway
523. Koldo Saenz - LAB Sindikatua, Basque Country
524. Kurt Kleffel MLPD Hannover and Brigadist in the Construction of the Health Centre in Kobane, Germany
525. Lacaze Pierre - Mamager of Haute Garonne PCF
526. Lafargue Fréderic - Journalist, France
527. Lambrechts Alain - Engineer, France
528. Larouze Pauline - Anesthetist, France
529. Lars Ohly - Former Leader of the Left party (2004-2012) , Sweden
530. Laura Aznal- Member of the Navarro Parliament, Spain
531. Laura Mora Cabello de Alba- Professor at the University of Castilla la Mancha
532. Laura Quagliuolo - Human Rights Activist CISDA, Italy
533. Laura Shrader – writer, Italy
534. Laurence Cohen - Senator of the Val-de-Marne Region, France
535. Laurence Fehlmann Rielle - National Councillor (SP), Geneva, Switzerland
536. Laurent Ziegelmeyer - President of the Val-de-Şarne Region France-Kurdistan Association, France
537. Lauri Korpela - Human Rights Activist, Finland
538. Layla Outemzabet - Municipal Councillor of Yverdon-Les-Bains (The Greens Switzerland), Vevey, Switzerland
539. Le Floch Pascale-La Farlède, France
540. Le Floch Patrick-La Farlède, France
541. Le Pape Florian - Councillor of Marsilya Region, France
542. Léandre Séraidaris - Photographer, Vevey, Swizterland
543. Lecoq Catherine - Actor, France
544. Leidet Gérard - Historian, teacher member of the Movement Ouvrier, France
545. Leif Ericksson - Criminal Lawyer, Sweden
546. Leila Chaibi - MEP, GUE/NGL, France
547. Leon Lauritsen, Politician and Human Right Activist Holstebro- Denmark
548. Leonie Schubiger - Board Member of JUSO, St. Gallen, Switzerland
549. Léonore Porchet - National Councillor, Grand Councillor of Waadt (GREENS), Lausanne, Switzerland
550. Liam Ward - RMIT University, Associate lecturer, VIC, Australia
551. Liberti Francois - Honorary Deputy, Former Co-Chairman of the Herault Council & Honorary Ayor of Sète, France
552. Lidia Peris Ferrando - STEPV
553. Linda Snecker - MP of the Left Party, Sweden
554. Linea Duran - Chair of the Left Party Söderhamn, Sweden
555. Liray Rodriguez - Intersindical Canaria
556. Lisa Hoffmann - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt
557. Lisbeth Raanes Hansen - Adviser Agder County Municipality - Norway
558. Lise Bouzidi Vega - Representative of the Terre et Liberté pour Arauco Association, France
559. Liv Müller Smith-Sivertsen - Feminist Responsible in Red Youth - Norway
560. Livia Apa – Journalist, Italy
561. Livia Hekanaho - Doctor of Philosophy - Docent,Finland
562. Livio Cancelliere - Lawyer in Supreme Court of Milan and Honorary Judge of the Court of Parma- Italy
563. Lluis Enric Apesteguia Ripoll - Coordinator MES For Mallorca
564. Lola Navarro Navarro - STEPV
565. Lolita Chávez - Communitarian feminist, Leader of the Council of the Maya K'iche' People (CPK), Ixim Ulew, Member of Feminists of Abya Yala, Guatemala
566. Lorena Delgado Varas - MP of the Left Party, Sweden
567. Lotta Johansson Fornarve - MP of the Left Party, Sweden
568. Lotta Laaksonen - Member of the Left Council of the Left Alliance and Turku City Councillor - Finland
569. Louis Dana - Municipal Councillor of Lausanne SP
570. Luc Quinton-Plastic Artist and Collage Storyteller
571. Luc Ripoll - Council of Toulouse Region, France
572. Lucazeau Julie - Artist-Actor, France
573. Luciano Muhlbauer - Former Regional Councillor of Lombardia- Italy
574. Lucina Kathmann - Writer - USA/Mexico
575. Ludo de Brabander- Spokesman for the Belgian Peace Organisation Vrede
576. Luigi Lucchi - Mayor of Berceto, Italy
577. Luigi Vinci- Former MEP- Italy
578. Luis Miguel Garcia Caballero, STM
579. Luis Primo - PCOA
580. Luisa Morgantini - Former Vice-President of European Parliament, Italy
581. Lukas Briellmann - Pastoral Head, Lucerne, Switzerland
582. Lukas Eitel - District Spokesperson of the DIE LINKE in Erlangen - Höchstadt, Germany
583. Lukas Theune - Lawyer and Executive Director of the RAV, Germany
584. Lydie Massard Passal- Spokesperson of Democratic Union Party of Brötan, France
585. M. Luz Gonzalez-STES
586. M. Mar Martinez Lombardo- S.Ferroviario
587. Madelon de Maa Suter - Artist of Painting (BastA!), Basel, Switzerland
588. Maggie Chapman - Member of the Scottish Parliament - for the Scottish Greens, Scotland/UK
589. Magro Patrick - Councillor of Septèmes les Vallons Municipality, France
590. Maj Karlsson- MP of the Left Party, Sweden
591. Maja Hess - Physician, President of Medico International, Zurich, Switzerland
592. Malcolm Momodou Jallow- MP of the Left Party, Sweden
593. Malin Björk - Member of the European Parliament - GUE/NGL, Sweden
594. Manolo Camano - CUT , Galizia
595. Manon Aubry - MEP, GUE/NGL, France
596. Manu Pineda - Member of the European Parliament, Communist Party of Spain
597. Manuel Bompard - MEP, GUE/NGL, France
598. Manuel Fernandez- President of the Trade Union Confederation of Workers' Solidarity
599. Manuel Garcia Algarro - Valencian Inter-Union, Spain
600. Manuela Schiller - Lawyer, Zurich, Switzerland
601. Marc Bertholet - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
602. Marc Candela Ruiz - Valencian Inter-Union
603. Marc Ménager - Producer, France
604. Marcelo Sandoval Vargas- University of Guadalajara, Centre for Social Sciences and Humanities, Mexico
605. Marchand Claude - Correspondent
606. Marco Balestrazzi – Journalist, Italy
607. Marco Bersani, Spokesperson of Attac-Italia, Italy
608. Marco Trotta - Vice Chair of Quarter San Donato, San Vitale - Municipality of Bologna, Italy
609. Marcus Häggström - Public Health Strategist, Sweden
610. Margarita Windisch-Socialist Alliance, Teacher, VIC, Australia
611. Margrit Holzmann-Specialist in General Medicine, Lucerne, Switzerland
612. Maria Lozano Tomas - Intersindical Salut IV, Spain
613. Maria Stockhaus - City Councillor of Darmstadt, Germany
614. Marianne Isaksson - Economist expert, Sweden
615. Marie Sneve Martinussen - MP - Norway
616. Marie-Christine Vergiat - Vice president of the Human Rights League (LDH), France
617. Marina D'Altri - Vice Chair of Quarter Santo Stefano - Municipality of Bologna, Italy
618. Mario Agostinelli -Former Secretary CGIL Lombardia, Italy
619. Marion Raoul - Retired, France
620. Marit Vikan Sævareid – Philosopher, writer, Norway
621. Mark Baumeister - Trade Union Official, Germany
622. Mark Goudkamp-Solidarity, Teacher & refugee activist, NSW, Australia
623. Marko Ulvila - Human Rights Activist - Finland
624. Marlene Bodenmann - Teacher, City Parliamentarian SP, St.Gallen, Switzerland
625. Marta Guijarro Mas- General Director of Mes for Mallorca
626. Martha Wicklund - opposition council in Örebro Municipality for the Left Party, Sweden
627. Martin Flückiger - BastA! Strong Alternative for Basel, Switzerland
628. Massimiliano Rubbi - Councillor Quarter Navile - Municipality of Bologna- Italy
629. Massimiliano Smeriglio - MEP S&D, Italy
630. Massimo Carlotto - Human rights activist, Italy
631. Massimo Franzoni – Veterinary, Italy
632. Mateau Olivier - General secretary of the UDCGT Syndicate, France
633. Mathilde François - Lecturer of the University of Montpelier, France
634. Mathilde Marendaz - Member of the Yverdon-Les-Bains Municipal Council (Solidarity and Ecology), Switzerland
635. Mathilde Panot- MP of Val-de-Marne, President of the LFI Parliamentary Group
636. Mats Lindström - Politicians, Sweden
637. Matteo Pronzini - Councillor of Tessin (Movement for Socialism),
638. Matti Väliahde - Datanomi , Finland
639. Maurice Pierre - Federal councillor of Left Party, France
640. Maurizio Aspesi - Human Rights Activist, Italy
641. Mauro Rubichi - president of the Ita-Nica Association of Livorno, Italy
642. Max Savy - Member of the Communist party in Frontignan Region
643. Maya Heuschmann - BastA, Strong Alternative of Basel! Switzerland
644. Memet Akbina-Politician and Human Right Activist Holstebro, Denmark
645. Meneceur Myriam-Sanitarian, France
646. Mercedes Vidal - United & Alternative Left's Co-Coordinator - Catalonia/Spain
647. Merkelouf Horiya - President of the Bouches du Rhone (13) MRAP, France
648. Methevet William - Member of PCF, France
649. Meylan Gérard - Actor, France
650. Mezocases Corinne, Sanitarian
651. Mia Sydow Mölleby - MP of the Left Party, Sweden
652. Michael Löwy - Research director of CNRS, France
653. Michael M. Gunter, Secretary-General of the EU Turkey Civic Commission (EUTCC), USA
654. Michael Neuhaus, Spokesperson for the National Council, Linksjugend Solid
655. Michael Töngi - National Councillor GREENS, Luzern, Switzerland
656. Michalis Charalambidis - Politicians and Academics, Greece
657. Michel Larive- LFI MP of Ariège
658. Michel Vanhoorne - Coordinator of the Left Ecological Forum, Belgium
659. Michela Cicculli - Councillor Municipality di Roma, Italy
660. Miguel Angel Ferris Gil, STEPV
661. Miguel Urbán Crespo - Member of the European Parliament, Spain
662. Mika Iisakka – Teacher, Finland
663. Mike Arnott- Secretary Dundee Trades Union Council, Scotland/UK
664. Miklós Kontra - Linguist , Hungary
665. Milan Martín - Lawyer, Germany
666. Miquel Angel Essomba- University Professor, Catalonia
667. Miquel Ensenyat - Parliamentary Group Spokesperson Mes for Mallorca
668. Miquel Gallardo Esgleas- MP of Mes, Mallorca
669. Miquel Gelabert Genovart- STEI Intersindical
670. Miquel Rossello del Rosal - President of the Darder Mascaro Foundation
671. Mira Maalouf - Chairperson of the International Committee - The Left Youth, Finland
672. Mireille Court - Journalist, France
673. Miriam Miranda - Organisation of Black Honduran Fraternal Organisation - OFRANEH, Honduras
674. Miriam Rizvi - Climate Activist and City Parliamentarian (JUSO), St.Gallen, Switzerland
675. Mirjami Rautio – Teacher, Finland
676. Mizgin Ciftci - Member of the Party Executive Committee DIE LINKE, Niedersachen, Germany
677. Monica Capurri – Lawyer, Italy
678. Monty Schädel - Former Political Director of the DFG - VK, Germany
679. Murat Artin- Former MP of left party, Sweden
680. Muriel Chenaux Mesnier - Municipal Councillor of Lausanne SP
681. Muriel Ressiguier - MP of Hérault Region, France
682. Murray Olsen - University of Queensland, Physicist, QLD, Australia
683. Mussoud David - Councilor of SNCF, France
684. Nando Mainardi - advisor of national direction of Prc - Councillor municipality of Fiorenzuola- Italy
685. Nelly Bocchi- Pharmacist,Italy
686. Niccolò Vernazza – Teacher, Italy
687. Nicholas Henry - Deakin University, Lecturer, VIC, Australia
688. Nicola Fratoianni - MP and Spokesperson for the Left Italy, Italy
689. Nicola Giua - Teacher - COBAS Scuola Cagliari, Italy
690. Nicolas Cossange - Member of the Communist party in Béziers Region, France
691. Nicolas Walder - National Councillor (GREENS), Geneva, Switzerland
692. Nicole Gohlke - Member of the German Federal Parliament, Die LINKE
693. Nicole Schultheiß - Kurdistan Solidarity Committee Kiel, Germany
694. Nicoletta Gandus- Former Magistrate, Italy
695. Nieles Peret Guirao - Intersindical Salut
696. Nil Caouissin - Representative of the Brötan Region, France
697. Nils Andersson - Writer and Publisher, France
698. Nimiane Birath - Gävle University Student, Sweden
699. Nina Schild - City Councillor of Wiesbaden, Germany
700. Nina Treu - Founding Member of the Konzeptwerk New Economy, Leipzig, Germany
701. Nina Zagareanu - Councillor Quarter Porto, Saragozza - Municipality of Bologna, Italy
702. Nogueres Dominique - Human Rights Activist, France
703. Nora Cortinas - Co-founder of Mothers of the Plaza de Mayo, Argentina
704. Norman Paech - Expert in International Law, Germany
705. Nouari Marie Laurence, Senior officer at ministry of education, France
706. Oihana Etxebarrieta- Member of the Basque Parliament
707. Olive Christophe - Member of CGT, France
708. Olivier Besancenot - Former Presidential Candidate, France
709. Olli-Pekka Haavisto, Specializing in the global water crisis, Finland
710. Onorio Rosati - Former Secretary Camera del Lavoro di Milan, Italy
711. Óscar Menéndez, Science Communicator, Spain
712. Pablo Dominguez - Collective Heart of Time - Puelmapu - Norpatagonia, Argentina
713. Paolo Ferrero - Former Minister, Vice President of the European Left party, Italy
714. Paolo Fornaciari - Human Rights Activist, Italy
715. Paolo Limonta - Former Councillor municipality of Milano, Italy
716. Parvane Assadbegli - Chair of Left Party Group in Karlstad, Sweden
717. Pascal Torre - Lecturer of ENA, France
718. Patricia Gimenez - OSUT-IV, Spain
719. Patricia Parga Vega - Journalist, France
720. Patricia Perales- Member of the Navarro Parliament, Spain
721. Patrick Farbiaz - Administrator of PEPS Movement, France
722. Patrick Seguin - Co-secretary of Left Party in Hérault Region, France
723. Patrick Vicario - Lecturer of the University of Montpelier, France
724. Patrizia Canu - Teacher Carbonia, Italy
725. Patrizia Manco - operator of sociosanitaria, Italy
726. Paul Laverty, Screen writer, Scotland/UK
727. Paz Paredes- Surgeon, France
728. Pedro Faro - Director of the Fray Bartolome de las Casas Human Rights Centre, Mexico
729. Pedro Polo Fernandez- STEI Intersindical
730. Pepa Alleira - Jubilados y Pensionistas
731. Per Nørgaard Kristensen - Board of the Red-Green Alliance Party – Roskilde, Denmark
732. Per Olof Nordin - Educator, Sweden
733. Pernille Frahm - Former of the European Parliament and Member of Parliament, Denmark
734. Peter Boyle- Socialist Alliance, Activist-journalist, NSW, Australia
735. Peter Hediger - EF Pastor Oberentfelden, Switzerland
736. Peter Klusmann - Lawyer , Germany
737. Peter Slezak - University of NSW, Associate professor, NSW, Australia
738. Peter Weispfenning - Lawyer , Germany
739. Petra Packalén - Editor in Chief of Tiedonantaja - Finland
740. Pfrn. Verena Mühlethaler - Pastor of the Evangelical Reformed Church, Zurich, Switzerland
741. Philippe Dieudonné- Former President of the Marseille Section of the League of Human Rights
742. Philippe Pellegrini - Co-Secretary of the Communist party Cote d'Azur region, France
743. Philippe Poutou - French Presidential Candidate, France
744. Philippe Somsky - The Deputy Mayor of Mont-sur-Lausanne, Switzerland
745. Phillip Deery - Victoria University, Professor, VIC, Australia
746. Pia Hollenstein - Former National Councillor, St. Gallen, Switzerland
747. Pia Maria Roll - Director & Theater Artist, Norway
748. Pia Sigmund- Writer - Denmark
749. Piazzoli Gilles- Secretary of Draguignan CGT, France
750. Picard Maxime - Ouvrier du Livre, France
751. Pierfrancesco Majorino - MEP S&D, Italy
752. Pierre Bance - Doctor of Law - Independent Researcher, France
753. Pierre Conscience - Community Councillor (EÀG-SolidaritéS), Lausanne, Switzerland
754. Pierre Cours-Salies- Professor Emeritus, Sociologist
755. Pierre Guilabert - Member of Science-po, France
756. Pierre Laurent - Vice President of the Senate & Chairman of the Communist Party Mational Council, France
757. Pinero Maïté - Journalist, France
758. Pino Cacucci - Writer, Italy
759. Porpora Marcasciano - Councillor Municipality di Bologna, Italy
760. Poyard Pierre Olivier - Member of the Council “Mouvement de la Paix” and Writer of « osez la paix »
761. Prof. Andrej Grubacic -Department Chair of Anthropology and Social Change at the California Institute of Integral Studies, USA
762. Prof. Armando Boito -University of San Paolo, Brasile
763. Prof. Dr. Alex Demirovic, Sociologist, Lecturer, Frankfurt am Main, Germany
764. Prof. Dr. Aram Ziai - University of Kassel, Development and Postcolonial Studies, Heisenberg Professor
765. Prof. Dr. Franco Cavalli - Former Member of the National Council (SP) Bellinzona, Switzerland
766. Prof. Dr. Heinz Bierbaum, President of the European Left, Germany
767. Prof. Dr. med. Dipl. Soz., Gerhard Trabert- Paracelsus Medaille and Salomon Neumann Medaille, Germany
768. Prof. Dr. Michael Meyen- University of Munih, Germany
769. Prof. Erhard Scholz- Lecturer at Bergisch University, Wuppertal, Germany
770. Prof. Francesco Strazzari - International Relations of Sant'anna School of Advanced Studies Pisa, Italy
771. Prof. Heinz Sünker- Philosopher and Social Pedagogue (Institute for Peace Analysis and Developing Democracy/IPAADD, Wuppertal
772. Prof. i. R. Dr. Peter Brandt - Historian and Publicist, Germany
773. Prof. Kjersti Ericsson – Psychologist, criminologist, writer & poet, Norway
774. Prof. Laura Corradi - University of Calabria,Italy
775. Prof. Marco Vanzulli - University of Bicocca Milano, Italy
776. Prof. Marlies Casier - Professor in migration studies at the Ghent University, Belgium
777. Prof. Nadje Al-Ali - Professor of Anthropology and Middle East Studies-Brown University, USA
778. Prof. Pervez Hoodbhoy - Nuclear physicist and political defence analyst, Pakistan
779. Prof. Ricardo Antunes -University of San Paolo, Brasile
780. Prof. Sandro Mezzadra - teaches political theory at the University of Bologna, Italy
781. Prof. Ueli Mäder - Professor Emeritus of Sociology at the University of Basel, Switzerland
782. Prof.em.Dr.phil. Erica Deuber Ziegler - Historian of Art, Geneva, Switzerland
783. Prof.em.Dr.phil. Jean Ziegler, Sociologist, Former National Councillor, Switzerland
784. Professor Irfan Acikgöz- Mönchengladbach, Germany
785. Quentin Talon - Montreux Municipal Councillor (Décroissance-Alternatives), Vevey, Switzerland
786. Rama Kant Agnihotri - D.Phil. (York) Retired as Professor and Head Dept of Linguistics at the University of Delhi, India
787. Ramazan Mendanlioglu- Social Scientist and Activist
788. Ramón Font I Nunez, STEPV-IV
789. Raquel Mas Almagro, STAS
790. Raúl Prada Alcoreza - Lecturer at the San Andres University/Bolivia
791. Raúl Romero- Sociologist, Mexico
792. Rebecca Thel- Chairman of the Left Party Helsingborg, Sweden
793. Régine Fio- Activist, France
794. Reijo Rinne - Master of Science (Technology), Finland
795. Reko Ravela - Human Rights Activist - Finland
796. Rémy Pagani - Writer, Former Mayor of the City of Geneva, Switzerland
797. Renée Le Mignot - President of MRAP, France
798. René-Simon Meyer- Sociologist, Trade Unionist, Geneva, Switzerland
799. Rexhino Abazaj - Human Rights Activist ,Finland
800. Reynier Jacqueline - Politician, France
801. Ricardo Casiro Berger - CUT
802. Riccardo Bottazzo – Journalist, Italy
803. Richard Hannard- Syndicalist, France
804. Robert Guédiguian - Filmmaker, France
805. Robert Phillipson - Professor – Copenhagen, Human Rights Specialist, Denmark
806. Roberto Giudici - Former responsible of organizational of FIOM union, Italy
807. Roberto Mapelli -Chair of Association Cultura Punto Rosso, Italy
808. Roberto Morea - Transform! Italia e Europa, Italy
809. Roberto Musacchio - former Member of the European Parliament - Rifondazione Comunista, Italy
810. Roberto Rampi- Senator, Member of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), Italy
811. Roberto Serra - Photographer and photojournalist, Italy
812. Rocio del Pilar Moreno Badajoz- Lecturer-Researcher
813. Rodrigo Rivas - Chilean intellectual and member of the Salvador Allende government of unidad popular
814. Roger Adan Chambi Mayta - PhD Student in Agrarian Law - UFG, Brazil
815. Roland Denis - Former Minister of Planning, Venezuela
816. Roland Meister - Lawyer - Germany
817. Roland Schuster - Member of Die LINKE, Mannheim, Germany
818. Rolf Gössner - Publisher and Lawyer, Germany
819. Ronald David - Coordinator of The Greensin the Canton of Ticino, Switzerland
820. Rosa Hauser - President of Lichterkessel Basel, Switzerland
821. Rosa Mercedes Salazar - Coordination Committee for Peace, Sovereignty, Integration and Non-Interference, Ecuador
822. Rosa Rodrigo Garcia, STAS
823. Rosalia Reia Ineiro - Intersindical Valenciana
824. Rosaria De Angelo - President of No Racism Baselland, Basel, Switzerland
825. Rosario Andreozzi - Councillor Municipality di Napoli, Italy
826. Ross Greer - Member of the Scottish Parliament, Scottish Greens' External Affairs spokesperson, Scotland/UK
827. Rossi Robert - Writer and singer, France
828. Rubén Chaves Marti- SF Inter-Union Intersindical, Spain
829. Ruben Moreno Martin- STAS
830. Rudolf Bürgel - Executive Committee of DIE LINKE Baden - Württemberg, Germany
831. Ruedi Tobler - President of the Swiss Peace Council, St.Gallen, Switzerland
832. Sabatino Paul - Vice mayor of Rove, France  
833. Saïd Bouamama- Sociologist and Activist of the Front Uni des Immigrations et des Quartiers Populaires (FUIQP)
834. Salarbasjhsh Lydia - International Relations Officer of PCF, France
835. Sally Thompson - Adult Learning Centre, CEO, VIC, Australia
836. Salustiana Caballero - Communicator and Sociologist, Paraguay
837. Salvatore Malinconico - philosopher writer,Italy
838. Samouelian Annick - Chair of “Solidarité et Liberté”
839. Sampo Korrensalo - Park philosopher, Finland
840. Samson Yemane - Municipal Councillor of Lausanne SP, Switzerland
841. Samuel de Vargas - Municipal Councillor of Lausanne SP,
842. Samuel Gonzalez - Board member of the Left party, Sweden
843. Samuli Lähteenaho - Doctoral student, Finland
844. Sanchez Richard - General Secretary of the “PCF in Amical des Véterans”, France
845. Sandro Mezzadra - Prof. University of Bologna, Italy
846. Sara Baban - Theater Artist - Norway
847. Sarah Blum - Grand Councillor of Neuchâtel (PdA), La-Chaux-de-Fonds, Switzerland
848. Sarah Dubiel - Chairperson of the Parliamentary Group DIE LINKE Wetzlar, National Spokesperson Linksjugend Solid
849. Sarah Neumann - Municipal Councillor of Lausanne SP,
850. Saspre Pierre- Secretary of PCF in Var Region, France
851. Scott Ludlum - Former Australian Greens Senator, WA, Australia
852. Seher Yeğin- Journalist, Cologne, Germany
853. Selay Ghaffar - Women’s Right Activist and Spokesperson for Solidarity Party of Afghanistan
854. Serena Chiodo - Journalist & researcher, Italy
855. Séverine Graff - Municipal Councillor of Lausanne SP, Switzerland
856. Şeyda Kurt - Artist, Author, Germany
857. Shell Fors- Retired Pastor, Sweden
858. Showan Shattak- Politician of Left Party Malmo, Sweden
859. Siavash Mobasheri - Oslo City Council Representative and Leader of the Red Party in Oslo, Norway
860. Sieglinde Òhrens - Women on the Road to the World, Basel, Switzerland
861. Silvana Barbieri- Fonti di Pace Onlus, Italy
862. Silvia Beatriz Adoue - Professor at UNESP and ENFF, Brazil
863. Simon Jonsson - Coordinator of Youth in Söderhamn, Sweden
864. Simona Larghetti - Councillor Municipality di Bologna, Italy
865. Simona Solvi – advisor, Italy
866. Simonetta Crisci – Lawyer, Italy
867. Sina Deiss - Co-President of BastA!, Strong Alternative!, Basel, Switzerland
868. Sisli Piisilä - Environmental Engineer, Finland
869. Slavoj Žižek - Philosopher, Slovenia
870. Sofia Rana - Oslo City Council Representative, Norway
871. Sofia Sakorafa - Deputy Speaker of the Hellenic Parliament, MP for MeRA25, Greece
872. Soheyla Fors- Politician of Christian Democrat, Sweden
873. Soler Armand - Educator and Activist, France
874. Sonia Caparros Gutierez, STEPV-IV, Spain
875. Soraya Sough - Member of the leadership of the Movement for Self-Determination of Kabylia (MAK), Spain
876. Spano Pierre - Municipal Council of Aix, France
877. Srećko Horvat – Philosopher, Croatia
878. Steen Folke - retired senior scientist, Danish Institute for International Studies (DIIS) - and former member of the Danish parliament - Denmark
879. Stefan Schutt - Victoria University, Academic, VIC, Australia
880. Stefanie Prezioso - National Councillor Ensemble à Gauche/Rèsistance, Geneva, Switzerland
881. Stefano Galieni – Journalist, Italy
882. Stefano Mannironi – Lawyer, Italy
883. Stephan Kuhn - Lawyer - Germany
884. Stephanie Clarke - Community development, VIC, Australia
885. Stephen Smellie - Depute Convenor - Unison Scotland, Scotland/UK
886. Stig Berntsen - Deputy leader of the Trade Union Health, Social and Welfare, Norway
887. Stina Bergsten - Co-Leader for Solidarity with Kurdistan ,Norway
888. Sue Bolton- Socialist Alliance, City of Moreland councillor, VIC, Australia
889. Sunita Memerovic - First Lawyer of Roman & member of the Swedish Bar Association, Sweden
890. Susanna Kuisma - Activist, Student, Finland
891. Sveinung Legard - Researcher Oslo Metropolitan University, Norway
892. Syksy Räsänen - Chairperson of ICAHD, Cosmologist and activist who works as a lecturer in theoretical physics at the University of Helsinki, Finland
893. Sylvain Thévoz - Grand Councillor of Geneva (SP), Switzerland
894. Sylvia Hale - Former Greens state MP, NSW, Australia
895. Sylvia Marcos – Escritora, Anthropologist and Psychologist, Mexico
896. Sylvie Jan - President of France-Kurdistan, France
897. Tamara Erbach - President of the Ingerbach Commune, Switzerland
898. Taraneh Aminian - Councillor of Vaud PdA, Vevey, Switzerland
899. Teresa Savall- STEPV
900. Terry Townsend - Links International Journal of Socialist Renewal, Editor, NSW, Australia
901. Thais Aloma Ruiz Baza - National Association of Colombian Women, Columbia
902. Theresa Maria Folke Olesen - Board of the Red- Green Alliance Party - Roskilde , Denmark
903. Thomas Kilpper- Professor, Bergen University Faculty of Art, Music and Design, KMD
904. Thomas Lutze - Member of the German Federal Parliament, Die LINKE
905. Tiago Branquino - Municipal Councillor of Vevey (Décroissance-Alternatives), Switzerland
906. Tim Engels - Lawyer, Germany
907. Timon Dörfeld - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt
908. Tobias Drevland Lund - MP - Norway
909. Tobias Kratz - Member of the Council of Spokespersons of DIE LINKE Darmstadt, Germany
910. Tobias Smedberg - Opposition Council in Uppsala Municipality for the Left Party, Sweden
911. Tom Clark - Victoria University, Associate professor, VIC, Australia
912. Tom Morrison - Brisbane Solidarity Network, QLD, Australia
913. Tomasz Konicz - Author and journalist - Germany/Poland
914. Tommaso Di Francesco - vice director of il Manifesto, Italy
915. Tommy Flugt- Writer, Denmark
916. Tommy Sheppard - MP, Scottish National Party (SNP), Scotland/UK
917. Toni Peris Martinez- STEPV
918. Tonja Zürcher - Councillor of Basel (BastA!), Switzerland
919. Tony Haddou - MP of the Left Party, Sweden
920. Tony Rublon - President of the Brötanya Kurdish Friendship Association, France
921. Tove Skutnabb-Kangas - Associate professor, linguistic human rights specialist, Finland
922. Trudy Hellqvist- Member of the United Nations Federation, Sweden
923. Truls Vall - Co-Leader for Solidarity with Kurdistan, Norway
924. Tue Magnussen - retired university teacher, writer and debater, Denmark
925. Tue Turzen- Member of the Hillerod Town Council, Denmark
926. Tuna Altinel - Lecturer of University of Lyon, France
927. Uffe Elbæk - Member of Danish Parliament for Independent Greens, Denmark
928. Uli Franke - City Councillor of Darmstadt, Germany
929. Urs Sekinger - President of Solifonds, Zurich, Swizterland
930. Uwe Friesel - Author, Germany
931. Valérie Induni - Grand Councillor Vaud, Trade Unionist, Switzerland
932. Valerio Evangelisti - Writer - Italy
933. Vanessa Guidi - President of the Mediterranean Saving Humans APS- Italy
934. Vanessa Sanchez, Director, France
935. Vasiliki Tsouplqki- MP of the Left Party, Sweden
936. Vegard Møller - Journalist - Norway
937. Verena Rajab - Journalist and Chairperson of the Palestine Committee Stuttgart, Germany
938. Verity Burgmann - Monash University, Professor, VIC, Australia
939. Verónica Mounier - CNI National Congress of Indigenous Peoples, Mexico
940. Véronique Blanstier - Vice mayor of Ramonville Saint Agne, France
941. Veysi Sarisözen- Journalist, Germany
942. Vicenç Vidal Matas- Senator, Las Balears
943. Vicent Mauri - Valencian Inter-Union, Spain
944. Vicente Arrones de la Asone, STAS
945. Vicente Barber Delgado –Activist, Spain
946. Vilde Aubell Kjempengren - General Secretary of Red Youth, Norway
947. Ville Punto – Lawyer, Finland
948. Villo Sigurdsson - Former Mayor of Copenhagen Denmark
949. Vilma Almendra - Women of the Nasa/Misak Peoples - Abya Yala
950. Vincent Keller - Cantonal Councillor Lausanne (PdA ), Lausanne, Switzerland
951. Vincenzo Miliucci - National Executive Member of COBAS
952. Viraj Mendis - Chairperson of the Internationaler Menschenrechtsverein Bremen e.V., Germany
953. Vittorio Agnoletto- Doctor - Former MEP, Italy
954. Vittorio Savini - coordinator of Giovani Comunisti Milano, Italy
955. Walter Montagnoli - National secretary of CUB union, Italy
956. Wayne Klempel- Socalist Alliance, Boilermaker (retired), VIC, Australia
957. Wendy Bacon - Australian Centre for Independent Journalism, Professor, NSW, Australia
958. Xavier Lambert - Emeritus Professor, University of Toulouse, France
959. Xóchitl Leyva Solano- Social Science Worker, Chiapas
960. Xosé Rivera Jacome - Confederation of Inter-Union, Galega CIG, Spain
961. Yanis Varoufakis - Member of Greek Parliament and MeRA25 leader - DiEM25 co-founder - Professor of Economics - Greece
962. Yasha Mavcanico – Researcher, Italy
963. Yasmine Posio - MP of the Left Party, Sweden
964. Yayo Herrero Lopez- Anthropologist-Ecofeminst
965. Yener Sözen - Lawyer, Germany
966. Yolanda de la torre Perez, Secretary General of the CNT Comercial Sur de Madrid
967. Younous Omarjee - MEP, GUE/NGL, France
968. Yrjö Hakanen - Chairperson of Finnish Communist Party in Helsinki, Finland
969. Yvan Luccarini - Mayor of Vevey (Décroissance Alternatives), Switzerland
970. Zerocalcare – Cartoonist, Italy

PARTY, SYNDACAT, ASSOCIATIONS & ORGANIZATIONS

971. ADIF - Association Rights and Borders, Italy
972. ASCE, Sardinian Association against Marginalization, Italy
973. Association COBAS SCUOLA Sardegna, Italy
974. Association for Antonio Gramsci – Ghilarza, Italy
975. Association of the Emancipatory Teaching at the National University of Rosario
976. Association of Workers' Rights - ADL Cobas, Italy
977. Association Ya Basta – Bologna, Italy
978. CISDA- Italian Coordination in Support of Afghan Women, Italy
979. Civic Coalition for Bologna - Courageous Ecologist Solidarity, Italy
980. COBAS - Confederazione dei Comitati of Base, Italy
981. Collective NI UNA MENOS, Argentina
982. Communist Youth, Finland
983. DIE LINKE - Erlangen/Erlangen - Höchstadt, Germany
984. District Association of DIE LINKE - Mönchengladbach, Germany
985. ELA, Sindicato Basco, Spain
986. Feminist Party - DIE FRAUEN, Germany
987. Fraktion DIE LINKE - Mönchengladbach, Germany
988. Front of Organisations in Struggle Unity (FOL-U), Argentina
989. Group ROJA Nürnerg, Germany
990. IPPNW Iskenius, Spain
991. Meditteranea Saving Humans APS, Italy
992. Orange the Association of University Lecturers, Argentina
993. Popolar Scuole of Antonio Gramsci – Ghilarza, Italy
994. PRC - Communist Refoundation Party-European Left, Italy
995. Revolutionary Guevarist Organisation and Guevarist Youth, Argentina
996. Rote Hilfe e.V., Germany
997. Sinistra Italia- Italy
998. Stato Sociale - Music Band, Italy
999. STEILAS- Education Trade Union, Spain
1000. Teachers' Trade Union of the University of Buenos Aires, Argentina
1001. Women's Association Courage, Germany
1002. Women's Rights Centre of Chiapas, Mexico
1003. Youth Council of the Maya K'iche' People (CPK), Guatemala

Kampanya hakkında detaylı bilgi için:

https://justiceforkurds.info/