Anne Şenyaşar'dan avukatlara destek çağrısı

Direnişini sürdüren Emine Şenyaşar, tüm avukatlara destek çağrısında bulundu.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa'daki adliye önünde devam eden Adalet Nöbeti, 190. gününe girdi. Sabah saatlerinde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

Anne Emine Şenyaşar eylemlerinin 190. gününde avukatlara seslendi. Sağlık sorunlarının arttığına değinen Şenyaşar, “Ameliyat olmam gerekiyor ama taleplerimiz karşılanmadan ameliyat olamam. Türkiye’de ne kadar avukat varsa gelsinler bize çözüm bulsunlar. Evde oturamıyoruz, burada da oturacak durumumuz kalmadı. Bütün avukatlar bir araya gelerek bize bir yol çizsinler. Bu artık böyle devam edemez” şeklinde konuştu.

Taleplerinin karşılanması durumunda eve döneceğini söyleyen Şenyaşar, şöyle devam etti: “3 yıldır oğlum tutuklu, tek kişilik hücrede tutuluyor. Taleplerimizin karşılanması için bütün avukatlara çağrımdır, gelsinler bizimle birlikte adliye önünde otursunlar. Çocuklarımı katledenler cezalandırılsın. Çağrım vicdan sahibi bütün avukatlara. Bana dava açıyorlar, oğlum cezaevinde ben burada çürüyorum. Oğlumu tutukladıkları yetmiyormuş gibi şimdi beni de tutuklatmak istiyorlar. Buna bir son verin.”

 

Aile sanal medya hesabından ise “Kaygılıyız, kuşkuluyuz ama ‘adalet’e olan inancımızı yitirmeyeceğiz. Şanlıurfa Adliyesi'nde hukukta uygulanan çifte standardı en iyi bilen savunmadır. Avukatlar herkes değildir. Bu zulme sessiz kalmamalı” mesajını verdi.