Den Haag’da Suruç şehitleri anıldı, Türk devletinin bombardımanı kınandı

Hollanda’nın Den Haag kentinde, Türk savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları’nı bombalaması kınandı ve Suruç şehitleri anıldı.

Hollanda’nın Den Haag kentinde, Türk savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları’nı bombalaması kınandı ve Suruç şehitleri anıldı.

Den Haag Demokratik Toplum Merkezi’nde Vardiya Enternasyonal Kültür Sanat Vakfı, Suruç şehitleri için bir anma etkinliği düzenledi.

Demokratik Güç Birliği-Hollanda’nın desteklediği anmada Hollandalı kurum Rode Morgen temsilcisi, National Democratic Front Philippines (NDF) isimli Filipinli komite temsilcisi, MLKP Hollanda temsilcisi, Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu (HakDer) başkanı Nurettin Altundal, Den Haag Demokratik Toplum Merkezi Eşbaskanı Cemil Serhat anmada yaptığı konuşmada, Suruç katliamını nefretle kınadı ve mücadelenin büyütülmesi gerektiğini belirtti.

Suruç katillerini azmettirenleri de bekleyeceklerinin bilindiğini belirtilen konuşmalarda AKP faşizminin 400 milletvekili için ülkeyi savaş alanına çevirdiğini söyledi.

AKP’nin güvenliğinin bölge için Kürtlere saldırdığını da kaydedilen konuşmalarda mücadelenin güç birliği ile daha çok güçleneceği ve nihai çözümü getireceğini kaydetti.

Türk savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları’nı bombalaması da kınandı. Konuşmalarda mücadelenin büyütüleceği mesajı vurgulandı.

Etkinlikte, Suruç’ta yaralanan Oğuz Yüzgeç’in konuşması ve katliamın görüntüleri de gösterildi. “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Şehit namirin” sloganı ile anma sona erdi.