HBDH’den İzmir’de polis aracına silahlı eylem

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH), İzmir’de devriye gezen bir polis otosuna silahlı eylem gerçekleştirdiklerini bildirdi.

HBDH yaptığı yazılı açıklamada “10.10.2021 günü, gece saat 00:00 sıralarında İzmir/Buca, Adatepe Mahallesi Erdem Caddesi, Hasan Ağa bahçesinde devriye gezen resmi polis otosuna HBDH Deniz Poyraz milisleri olarak ferdi silahlarla eylem düzenledik” dedi.

HDBH, “Eylemde ölü ya da yaralı polis sayısı netleştirilemezken, eylemden sonra olay yerinden uzaklaşan polis otosu durarak etrafa rastgele saldırmıştır” denildi.

Açıklamada devamla şu ifadeler geçti:

“HBDH güçlerinin nefesi her yerde, faşizmin ensesindedir. Eylem gerçekleştirdiğimiz polislerin daha önce eylemlerimizin hedefi olan faşist Erham derneğine gidip-geldikleri tespit edilmiş olup, güçlerimiz tarafından takibe alınmıştır. Güçlerimizin uygun gördüğü yerde ve anda hedef alınan polisler eylemimiz karşısında şoka girmişler, ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Bilinçsizce etrafa saldırmaları bu sebeptendir. Güçlerimiz eylem alanından kayıpsız bir şekilde üs alanlarına dönmüştür.

Artık Türkiye ve Kürdistan sokaklarında devrimcilerin silahı faşistlerin üstündedir. Hiçbir yerde faşizme ve destekçilerine rahat dolaşma fırsatı vermeyeceğiz.

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” hamlemizin 1.yılını gerçekleştirdiğimiz bu eylemle hamlemizin 2.etabı “İleri, Daha İleri” hamlemizle güçlendirerek selamlıyoruz.

Sömürülen işçi sınıfı ve ezilen halkların birleşik mücadelesinin zafer taşıyıcılarıyız. Faşizmi yıkmak, özgürlüğü kazanmak için halklara, işçi sınıfına, kadınlara, gençlere çağrımız bu zafere bir adım ileri hareket ederek katılmaları, birleşik devrime güç vermeleridir.”