HDP’lilerin Meclis’teki açlık grevi sona erdi: Kazanacağız

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 10 milletvekilinin Meclis'te başlattığı açlık grevi sona erdi.

Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Pervin Buldan'ın da olduğu 10 HDP'li milletvekili, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek için 28 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek amacıyla Meclis’te başlattıkları açlık grevi eylemini sonlandırdı.

Salı günü haftalık grup toplantı sonrası başlayan ve Meclis Grup Toplantı Salonu'nda yapılan 2 günlük açlık grevi eyleminin sembolik olduğunu belirten milletvekilleri, 28 gündür açlık grevinde olan Güven'e destek olmak, taleplerini sahiplenmek ve Meclis'in ve siyasi partilerin dikkatini Güven'in eylemine çekmek için Meclis'te açlık grevi başlatmıştı.

Açlık grevine giren milletvekilleri; HDP Eşgenel Başkanı Pervin Buldan, Ağrı Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Şırnak Milletvekili Habip Eksik ve İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm.

HDP'nin resmi twetter hesabında Meclis'teki açlık grevinin sona erdiğine dair paylaşılan twette," Moralliyiz, güçlüyüz, kararlıyız; bütün saldırılara rağmen kazanacağız" denildi.