Tunç'a yangın protestosu dolayısıyla trafik cezası!

Sanatçı Ferhat Tunç'a, yangın protestosuna katıldığı için 'trafik cezası' kesildi! Tunç, "Tam çadır devleti künyesine yakışır bir mizansen. Kasa boş, varlık fonuna para mı lazım acaba" dedi.

Türk ordusunun çıkardığı yangınlara karşı mücadele eden Sanatçı Ferhat Tunç, 28 Ağustos'ta kente gelen HDP milletvekilleriyle yangınları protesto ettiği eylem dolayısıyla 'trafik cezası' aldı.

Heyetin Ovacık Vadisi'ne girişi engellenmiş, Hozat  üzerinden gidişin de engellenmesi üzerine heyet, Dersim-Elazığ yolu üzerinde kısa bir oturma eylemi düzenlemişti.

Bu eylem dolayısıyla Tunç'a 'trafik cezası' kesildi. Tunç'a gönderilen tutanakta, gerekçe olarak 'geçitlerde, yayanın trafiği engelleyecek davranışlarda bulunması' gösterildi.

TUNÇ: AKP'YE PARA LAZIM HERHALDE!

Karara tepki gösteren Tunç, "Tam çadır devleti künyesine yakışır bir mizansen" vurgusunda bulunarak, şunları ifade etti:

"Yangını yaya bile gidip söndüremezsin. Medeni dünyanın aksine ters yöne dönünce bir ülke, hukuk, değer ve ilkelerden yoksun olur. Kendi nobran gücüne tapan ve suçlarını örtmek için bırakın yürümeyi yakında uçan kuşa bile ceza kesecekler. Dersim'e gelen milletvekilleri yangın yerine gitmesin diye, yolları tüm geçişlere kapatan kendileri. İnsanların seyahat özgürlüğünü engelleyerek aslında suç işleyen de kendileri. Bu uygulamanın hukuksuz ve mesnetsiz olduğunu belirterek yolların açılmasını talep ettiğimiz için trafikte yaya kurallarını ihlal etmişim. Resmiyette OHAL kalktığı için 'kabahatler suçu' uygulaması yerine trafik kurallarını ihlalden kesmişler cezayı. Hiçbir şey şaşırtmıyor artık. Kasa boş, varlık fonuna para mı lazım acaba?"