Tunç: YSK ve devlet, başkanlığı Erdoğan'a armağan etti!

HDP Aydın Milletvekili Adayı Ferhat Tunç, devlet kurumlarının esir alındığını ve başkanlığın Erdoğan'a 'armağan edildiğini' söyleyerek, "Umutsuzluğu kabul etmiyorum. Dün olduğu gibi bugün de partimize ve mücadelemize sahip çıkın" dedi.

HDP Aydın Milletvekili Adayı Ferhat Tunç, Aydın'da oylarını artırdığını, antidemokratik uygulamalar nedeniyle milletvekilliği haklarının AKP'ye geçtiğini belirtti.

'OYUMUZU 23 BİN ARTIRDIK'

Tunç, şunları kaydetti:

"Aydın’da ilk kez ve hem de bu olağanüstü zor koşullarda oyumuzu arttırıp yaklaşık 70 bin oy aldık. Bir önceki seçimlere oranla, oyumuzu 23 bin arttırarak umut yarattık. Ancak bu adaletsiz seçim sistemi ve ittifak yasası nedeniyle, hak etmemize rağmen ittifak oylarının dağılımından kaynaklı olarak milletvekilliği hakkımız AKP’ye geçmiştir.

'PARTİMİZ, AKP'NİN OYUNU AZALTTI'

OHAL koşullarında esir alınmış YSK ve devlet kurumları şaibeli bir seçimle başkanlığı Tayyip Erdoğan’a armağan etmiştir. AKP, son 2 yıldır yaptığı düzenlemeler, kazanmaya endeksli çıkarılan yasalar ve toplumu terörize edip kutuplaştırmasıyla, başkanlığı almıştır ama Meclis çoğunluğunu alamamıştır. Bunun da nedeni partimiz HDP’dir.

AKP’nin bu büyük oyununu partimiz HDP bozmuştur. Gördüğü onca zulüm ve baskıya, binlerce çalışanı, milletvekili, belediye eş başkanı ve eş genel başkanları tutuklu olmasına rağmen HDP, bu seçimde % 12’ye yakın oy alarak, Türkiye’nin AKP karşısında seçeneksiz kalmasını engellemiştir."

'KARAMSARLIĞI KABUL ETMİYORUM'

Ferhat Tunç, mücadeleye kaldıkları yerden devam edecekleri mesajını vererek, "Moral bozukluğu, küskünlük, umutsuzluk ve karamsarlığı asla kabul etmiyorum. Dün olduğu gibi bugün de yarın da partimize ve mücadelemize sahip çıkın! Aydın’da bundan sonraki çalışmalara daha aktif katılarak partimizi zafere taşıyacağınıza inanıyorum" diye ekledi.