KBDH Ekin Ceren Milisleri’nden Tarsus’ta eylem

KBDH Ekin Ceren Milisleri, 31 Mart 2021 günü saat 17.00 sıralarında Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yenice mahallesindeki TCDD’ye ait lokomotifi ateşe vererek, imha etti.

Yazılı bir açıklama yapan Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) Ekin Ceren Milisleri, 31 Mart günü Mersin’in Tarsus ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) ait bir lokomotifi ateşe verdiğini belirtti.

“Kadınların geleceği erkek-egemen iktidarın kararnameleriyle değil, kadınların birleşik mücadelesi ile şekillenecektir. Başta faşist Erdoğan iktidarı ve patriyarkal kapitalizm sürdükçe kadının kimliği ve bedeni üzerinden kölelik dayatması son bulmayacaktır. İktidarın İstanbul Sözleşmesi’ne taraf olduğu dönem içerisinde de kadına ve ezilen cinsiyetlere yönelik şiddet ve katliamlar artarak sürmüş, erkek yargı; katilleri, tecavüz faillerini aklamış, binlerce fetvada kadın ve çocuk istismarı meşrulaştırılmaya çalışılmıştır. On binlerce kadının ve ezilen cinsiyetlerin meydanları doldurması ve ayağa kalkması karşılığında erkek - iktidar kendine yük gördüğü sözleşmeyi de fesih ettiğini ilan ederek, açıkça kadın düşmanlığını ortaya koymuş ve kadınlara karşı açık savaş ilan etmiştir” diyen KBDH Ekin Ceren Milisleri şunları kaydetti: “İktidar da, bu savaşa yanıtımızın sadece meydanlardan yükselen itirazlarla sınırlı kalmayacağını bilmelidir. ‘Kadınlar kazanacak, faşizm yıkılacak.’ Kadın seferberliği hamlemiz çerçevesinde kadına ve ezilen cinsiyetlere karşı işlenen suçlara karşılık sokakları yakacağımızı ilan ediyoruz. Kadınların ve ezilen cinsiyetlere cehennem kılınan bu yaşamı, erkek-devlet için cehenneme çevireceğimiz bilinmelidir.

Sokakları dolduran yüzbinlerce kadına ve ezilen cinsiyetlere çağrımız var. Her gün katledildiğimiz, şiddete, istismara uğradığımız bu erkek egemen iktidarın, Erdoğan faşizminin anladığı tek dil eylemin dilidir. Şimdi sarayları da sokakları da ateşe vererek aydınlatmanın zamanıdır.”