KBDH milisleri İstanbul’da 7 aracı ateşe verdi

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) Sarya Diyar Milisleri, İstanbul’da “faşistlere ait” yedi aracı ateşe verdiklerini bildirdi.

KBDH Sarya Diyar Milisleri yazılı bir açıklama yaparak, “18 ve 20 Mart gecesi İstanbul’un iki ayrı ilçesinde KBDH Sarya Diyar Milisleri önceden tespit edilen faşistlere ait 7 aracı ateşe vererek eylem düzenledi. Eylemler, Bahçelievler ve Maltepe ilçelerinde toplamda 7 araç yakılarak gerçekleştirildi. Bu eylemlerden sonra milis güçlerimiz üslenme alanlarına ulaşmışlardır” dedi.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı:

“KBDH Sarya Diyar Milisleri olarak Newroz ruhu ile Dehakların karanlığını, Kawa ve Hemdem Mazlum Doğan’ın yaktığı üç kibritle aydınlatacağız. Kürdistan ve Türkiye kentlerinde halklarımızı Newroz alanlarında olduğu gibi faşizme karşı birleşerek mücadele etmeye ve ateşi büyütmeye çağırıyoruz. Bizler Amed Zindanı’nda Mazlum, Cizre’de Berivan, İzmir’de Rewşen olup zalim Dehakların korkuları olacağız. Bu vesileyle tüm halklarımızın Direniş Günü olan Newroz’unu kutluyor, Newroz şehitlerimizi anıyor, tüm gençleri HBDH ve KBDH saflarına çağırıyoruz.”