TAJÊ: Türk devleti ve işbirlikçilerinden korkmuyoruz

Türk devletinin Şengal'e yönelik saldırılarına tepki gösteren TAJÊ, "Türk devleti ve işbirlikçilerinden korkmuyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar onlara boyun eğmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

İşgalci Türk devletinin Şengal'e yönelik saldırıları devam ediyor. Akşam saatlerinde Türk devleti Şengal’in Barê köyündeki asayiş noktasına saldırdı. Bir kişinin yaralandığı saldırıya Êzidî Kadınları Özgürlük Hareketi'den (TAJÊ) tepki geldi.

TAJÊ adına yapılan açıklamada, Türk devletinin asıl amacının Êzidîleri korkutmak olduğuna dikkat çekildi. Êzidî halkı olarak asla geri adım atmayacaklarına vurgu yapılan açıklamada, "Türk devleti ne kadar saldırırsa biz de o kadar direneceğiz, mücadele edeceğiz ve örgütleneceğiz.

Türk devleti ve işbirlikçilerinden korkmuyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar onlara boyun eğmeyeceğiz. Bu saldırılar Barzani ailesi ve Türk devletinin planları ile oluyor. Saldırılara karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz, topraklarımızı terk etmeyeceğiz ve yaşadığımız sürece şehitlerimizin izinde yürüyeceğiz. Şehitlerimizin kanı ile özgürleştirilen topraklarımızı kan emici düşmanlarımıza bırakmayacağız. Bizi bırakıp kaçanların burada yeri yok, bir daha bu toprakların işgal edilmesine izin vermeyeceğiz" denildi.