Amed'de siyasi soykırım protesto edildi

Amed'de siyasi soykırım operasyonları protesto edildi, direnişi büyütme mesajı verildi.

Parti üyelerinin gözaltına alınması ve ilçe binalarına yönelik saldırıya tepki gösteren HDP’li Semra Güzel, iktidarın psikolojik savaş yöntemlerini kullanarak kendi korkusunu halka yaymaya çalıştığını söyledi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed İl Örgütü, kentte parti yöneticileri ve sendika üyelerinin gözaltına alınması ile Kayapınar İlçe Örgütü’ne yönelik molotof saldırısını protesto etmek amacıyla açıklama yaptı. HDP Kayapınar İlçe Örgütü’nde yapılan eyleme milletvekilleri Semra Güzel, Remziye Tosun, İmam Taşçıer, İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan ile partililer katıldı.

'SONUÇ ALAMAYACAKLAR'

Ceylan, üye ve yöneticilerinin gözaltına alınması ile parti binalarına yönelik saldırının 14 Kasım’da gerçekleştirilecek kongreleri öncesi yaşanmasının dikkat çektiğini söyledi. Ceylan, “Biz çalışmalarımızı yine de sürdüreceğiz. 19 arkadaşımız şimdi gözaltında. Bu operasyonlar ne vicdani ne de ahlakidir. HDP, halkların temsilcisi ve çözümün adresidir. Ne yaparlarsa yapsınlar sonuç alamayacaklar. HDP de demokratik siyaset de daha fazla güçlenecektir. Israrla yineliyoruz, kaosu ve krizi büyüterek kazanacaklarını düşünmesinler. Eğer kaybedilirse, sadece Kürtler ve HDP değil, herkes kaybetmiş olur. Ne yaparlarsa yapsınlar, AKP-MHP ırkçılığına ve faşizmine karşı mücadeleyi büyütmek için 14 Kasım'da kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 'PSİKOLOJİK SAVAŞ YÖNTEMLERİ KULLANILIYOR'

Parti üye ve yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki gösteren HDP Milletvekili Semra Güzel, iktidarın psikolojik savaş yöntemlerini kullanarak kendi korkusunu halka yaymaya çalıştığını belirtti. Güzel, devamında şunları söyledi: "Bugün siyasette ırkçı bir dil kullanıyorlar. Bu ırkçı dil maalesef ölümlere, savaş politikalarının derinleşmesine ve partimize dönük saldırılara neden oluyor. Yargıya verilen talimatla arkadaşlarımız gözaltına alındı ama bizler çok iyi biliyoruz. Aslında bu korkuları bizim yürüttüğümüz demokrasi mücadelesidir. Yapmak istedikleri yürüttüğümüz mücadeleyi kriminalize ederek, büyüyen sendikal mücadelenin önünü alabilmektir. İktidar bunu çok iyi bilmelidir, bizler sizin zihniyetinizi çok iyi tanıyoruz. Bu zihniyet bize yıllardır bu siyasi operasyonları yapıyor. Sizin bu zihniyetiniz de geçmişteki kirli zihniyetin ardıllarıdır. Bugün eğer hala HDP varsa, halktan aldığı güçle mücadele etmesindendir.”
Açıklama “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla sona erdi.