Mardin’de gözaltı, Urfa’da tutuklama

Siyasi soykırım operasyonları ile Kızıltepe'de yapılan ev baskınlarında 3 kişi gözaltına alındı. Urfa'da da Şükrü Kahraman adlı kişi tutuklanarak, cezaevine gönderildi. 

Siyasi soykırım operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında İhsan Kılınç, Abdullah Kılınç ve Kemal Oral gözaltına alındı. Önceki yıllarda Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nde (DBP) siyasi çalışma yaptıkları öğrenilen üç  kişinin de Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Öte yandan polisin aramalar sırasında evlerin dağıtıldığı belirtildi. 

URFA'DA 1 KİŞİ TUTUKLANDI

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yalçınkaya (Axirtoş) Mahallesi'nde 30 Kasım’da polis ve jandarmanın katılımıyla yapılan ev baskınında gözaltına alınan Şükrü Kahraman adlı kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. İstanbul'da yürütülen bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenilen Kahraman, "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla savcılığa ifade verdikten sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Kahraman, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBIS) aracılığıyla katıldığı İstanbul 27'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Urfa T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.