Nazlıaka'dan direnişteki Şenyaşarlar'a ziyaret

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, direnişteki Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etti.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan Ferit Şenyaşar’ın Urfa'daki adliye önünde sürdürdüğü direnişe destek ziyaretleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, beraberindeki partililerle birlikte adliye binası önünde 95 gündür nöbet tutan Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etti.

Aile, CHP heyetini üzerinde “Adalet” yazılı dövizler ile karşıladı.

'EŞİM GÖZLERİMİN ÖNÜNDE KATLEDİLDİ'

Ziyaret sırasında ağıtlar yakan Anne Emine Şenyaşar, “3 aydır burada adaletin izindeyiz. Bütün kapıları yüzümüze kapattılar. Ankara’ya geldik, 9 gün kaldık ama adaleti bulamadık. Oğlumu suçsuz yere tutukladılar. Eşim gözlerimin önünde katledildi. Artık evde oturamıyorum” diye feryat etti.

'HERKES BU DAVAYI SAHİPLENMELİ'

“Bu saldırı sadece bize yapılmadı. ‘Ben insanım’ diyen herkese yapıldı” diyen Ferit Şenyaşar da şunları ifade etti: "Vicdanım var, diyen herkes bu davayı sahiplenmeli. 3 yıldır bir adalet mücadelesi veriyoruz. 95 gündür adliye binası önündeyiz ve tek talebimiz annemin gözünün önünde işlenen katliama karşı adalet. Hala gizlilik kararı var, savcı bizimle görüşmüyor. Karşımızda bir muhatap yok. Annem gece gündüz ağlıyor. 3 insanımız katledildi onları geri getiremeyiz ama ölümden daha büyük bir acı yaşıyoruz. Bu cezasızlık politikaları katliam yapanlara cesaret veriyor. Milleti tehdit ediyorlar ve ‘bizim dediğimizi yapmazsanız sonunuz Şenyaşar ailesi gibi olur’ diyorlar. Sadece adalet yazısından kaynaklı 4 kez gözaltına alındık.”

'ÜSTÜNLERİN HUKUKU!'

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise Şenyaşar Ailesi'nin yaşadıklarını “adaletsizlik şiddeti” olarak tanımladı. Nazlıaka, acılı anneyi “Eşini ve iki oğlunu kaybettin. bu büyük bir acı. Bu size yaşatılanlar şiddet. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü getireceğiz” sözleriyle teskin etmeye çalışıp, yanlarında olduklarını dile getirdi. CHP heyeti daha sonra adliye önünden ayrıldı.

Nöbet eylemlerine devam eden anne Emine Şenyaşar, ziyareti kamera ile kayda alan polislerin sonrasında da kayıt yapmayı devam etmesine tepki gösterip, dakikalarca ağıt yaktı.