26 yıl önce Özgür Ülke bombalandı: Yarın aynı yerde olacağız

Özgür Ülke gazetesinin bombalanmasının 26’ncı yıl dönümü yarın düzenlenecek bir etkinlikle protesto edilecek. Saldırıda katledilen Gazeteci Ersin Yıldız’da mezarı başında anılacak.

Özgür Ülke gazetesinin bombalanmasının üzerinden 26 yıl geçti. Bombalamanın yıl dönümü olan 3 Aralık’ta (Yarın) Kadırga'da bulunan eski gazete binasının önünde açıklama yapılacak. Yeni Yaşam gazetesi tarafından organize edilecek açıklamada, bombalamada katledilen gazete çalışanı Ersin Yıldız da anılacak.

Yapılacak anmaya ilişkin yazılı açıklama yapan Yeni Yaşam gazetesi, “Özgür basının en kara günlerinden birinin yıldönümünde yeniden Kadırga'da buluşuyoruz. 26 yıl önce Özgür Ülke'nin bütün binaları bombalandığında, Ersin Yıldız'ı orada, o bembeyaz binanın yıkıntıları arasında yitirmiştik. O günden bugüne nice şehitlerle yürüdük geldik ne eğildik ne büküldük; yine gerçeklerin peşindeyiz, yine karanlıkları aydınlatıyoruz kalemimizle...” denildi.

Yarın saat 11.00'da Kadırga'da yapılacak anmanın ardından Ersin Yıldız’ın Yeşilpınar Mezarlığı’ndaki mezarına gidilerek karanfiller bırakılacak.