Aksaray'daki tutsak Aslan'a işkence

Tahliye edilmesi gerektiği halde Aksaray T Tipi'nde rehin tutulmaya devam eden Mehmet Sıraç Aslan'ın, sürekli işkence gördüğü öğrenildi.

Aksaray T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Sıraç Aslan (22), "örgüt üyesi olmak” iddiasıyla verilen hapis cezası Ekim 2020’de bitmesine rağmen tahliye edilmiyor. Aslan, ailesiyle dün yaptığı haftalık telefon görüşmesinde, cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Aslan’ın kardeşi Serkan Aslan, abisinin tek kişilik hücrede tutulduğunu söyledi.

İŞKENCE GÖRDÜ, DOKTORUN ÖNÜNDE BURNU KIRILDI

Tutsak Aslan, şunları aktardı: “Suçsuz yere sürekli olarak hücre cezaları alıyorum. Geçen hafta telefon görüşüne beni çıkarmadılar. Bundan kaynaklı revire de çıkarmadılar. Buna tepki olarak ben de elimi jiletledim. Daha sonra revire çıkardılar ve oradaki baş memur revirdeki doktorun gözü önünde beni darp etti. Burnum kırıldı ve sağ gözüm şişti ve vücudumda halen darp izleri var. Psikolojim bozuldu. Darp raporu için hastaneye götürülmüyorum. Bu benim ilk darp edilişim de değil."
Serkan Aslan, abisinin cezasının bitmesine rağmen tahliye edilmediğini, hücre cezaları verilerek infazının yakıldığını belirtti.