HDK’nin 11’inci Genel Kurulu sona erdi

Avcılar’da “Yeni Yaşam kazanacak” sloganıyla 11’inci Genel Kurulu'nu gerçekleştiren HDK’nin Eşsözcülüğü’ne Esengül Demir ve Cengiz Çiçek seçildi.

Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) “Yeni Yaşam kazanacak” sloganıyla gerçekleştirdiği 11’inci Genel Kurulu sona erdi. Avcılar’da bulunan bir salonda yapılan Genel Kurul, verilen öğle arasının ardından sinevizyon gösterimiyle devam etti. Ardından  faaliyet ve çalışma raporları Genel Meclis üyeleri ile paylaşıldı.

Genel Kurul’daki Mutabakat Komisyonu’nun oluşturduğu ve delegelerle paylaştığı liste oy birliği ile kabul edildi. HDK Eş Sözcülüğü'ne Esengül Demir ve Cengiz Çiçek seçildi. Ayrıca HDK’nin 105 kişilik Genel Meclis üyesi de yeniden belirlendi.

‘YENİ YAŞAMI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ’

Söz alan HDK Eşsözcüsü Esengül Demir, devlet-mafya-siyaset birlikteliğinin bu dönemde bir kez daha gündeme geldiğini belirterek, “Bu üçgen iktidarlarını sürdürebilmek için ortak işbirliği yaptığını çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla bunların karşısında mücadele eden bütün halklar, inançlar ve mücadele eden her kesimin  bir araya gelmesi gerekiyor. Bizi bir arada tutmayacak hiç bir şey yok. Yan yana gelişimizi güçlendirmek zorundayız. başka türlü mümkün değildir. Yeni yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Ardından söz alan Cengiz Çiçek de önceki dönem Eşsözcülere teşekkür ederek, bileşik mücadelenin önemine dikkat çekti. Bir araya gelmenin daha yoğun olması gerektiğini belirten Çiçek, “Teorik açıdan hiçbir sıkıntımız yok. Tespit aşamasını aşıp örgütlülüğü sağlamamız gerekir. Bunun sözünü buradan veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların okunan sonuç bildirgesiyle kurul son buldu.