KCDK-E’den bayram mesajı

KCKD-E yayınladığı yazılı bir mesajla İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı.

Kuruluş yazılı açıklamasında Türk devletinin Kürdistan’a yönelik işgal saldırılarına dikkat çekerek “Kürdistan tüm parçaları üzerinde süren işgal tehditlerine karşı ulusal birliğimize her zamanken daha fazla sahip çıkararak sahiplenmeliyiz” dedi.

Açıklamada şöyle denildi: “AKP devleti katliamcı politikaları bu mübarek Kurban Bayramı gününde de sürmektedir.

DAİŞ zihniyetli AKP, halkımızın inancını ve bayramını kutlamasına müsaade etmediği gibi saldırıları ile bayramlarını da engellemektedir. Sahtekar Erdoğan ve hükümeti dün olduğu gibi bugün de bayram arifesinde Sengal, Güney Kürdistan ve Rojava olmak üzere tüm Kürdistan’da işgal saldırılarını devam ettirmektedir. Din, ahlak ve hukuk tanımayan diktatör Erdoğan ve AKP devleti halkımızın ve demokrat muhalif kesimlerin direnişi karşısında kaybedecektir.

Bayram vesilesiyle halkımızın bayram ziyaretlerinde bulunarak birbirleriyle maddi ve manevi dayanışmasını daha da büyütmesini, başta Şahba olmak üzere ülkede muhtaç durumda olan halkımızı sahiplenip, ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güçlendirmelidirler. Kürdistan tüm parçaları üzerinde süren işgal tehditlerine karşı ulusal birliğimize her zamanken daha fazla sahip çıkararak sahiplenmeliyiz.

KCDK-E olarak bu bayramın halkımıza ve mazlum insanlığa özgürlük, eşitlik, kardeşlik, demokrasi ve adalet getirmesi dileğiyle, başta Kürt halkının olmak üzere tüm insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz.”