Yakınları katledilen İzol, adalet eylemini sürdürdü

AKP'li Zülfükar İzol’un kardeşlerinin karıştığı saldırıda eşi ve oğlu ile birlikte iki yakını katledilen Serdar İzol, adalet arayışını sürdürdü.

Urfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesi’nde, 15 Haziran 2019’da AKP eski Milletvekili Zülfükar İzol’un kardeşlerinin karıştığı silahlı baskında eşi Meral İzol, oğlu Musa Serhat İzol, abisi Hakkı İzol ve abisinin eşi Zozan İzol’u kaybeden Serdar İzol, adalet talebiyle ikinci kez Urfa'daki adliye önüne geldi.

İzol, 14 Eylül’de geldiği adliye binası önünde bir günlük nöbet tutmuştu.

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar'ın 196 gündür ‘Adalet Nöbeti’ tuttuğu adliye önüne gelen İzol, ellerinde katliamda yaşamını yitiren yakınlarının fotoğraflarını taşıdı.

'DEVLETİN SİLAHIYLA KATLETTİLER'

Adliye önünde konuşan Serdar İzol, katliamın üzerinden iki yılı aşkın süre geçtiğini belirterek, “Yakınlarım devletin ruhsatlı silahı ile katledildiler. Yaralı kurtulan oğlum hala cezaevinde tutuluyor. Bizi katledenler duruşmalarda tek tek serbest bırakıldı. Biz sadece adalet istiyoruz. Bu katliam kameraların karşısında oldu. Öldürdükleri insanlara işkence yaptılar, vahşice bir katliam var ve bu katliamın emrini veren de eski milletvekili Zülfükar İzol’dur. Suç duyurusunda bulunduk, takipsizlik kararı verildi. Bir müfettiş gelip nasıl hem malımızı ve canımızı aldılar araştırmalı. Tek talebimiz adalet” dedi.

Katliama dair açılan davanın 7’nci duruşmasının 5 Ekim’de Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği bilgisini paylaşan İzol, adliye önünden “Oğlumun tutuksuz yargılanmasını istiyorum. Vicdan sahibi herkes sahip çıkmalı. Ben her gün buraya gelemiyorum. Haftada bir gün burada adalet talep edeceğim. Adalet sağlansın” diyerek seslendi.