Rosa Kadın Derneği'ne baskın

Türk polisleri soykırım operasyonları kapsamında Rosa Kadın Derneği'ne baskın düzenlendi. 

Türk polisleri Rosa Kadın Derneği'ne baskın gerçekleştirdi. Kapıyı kırarak içeri giren polislerin dernekte arama yaptığı ve tüm kayıt evraklarına el koyduğu belirtildi.

Sanal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Rosa Kadın Derneği, "Kadınların şiddete maruz kaldığı bu ortamda bizler derneğimizi kurduğumuz günden bu güne hiç durmadan çalıştık ve mücadele ettik. Bu gün de Derneğimize karşı yapılan bu hukuksuz uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Kadına ve kadın mücadelesinin kazanımlarına yönelik erkek egemen sistemin baskı ve yok etme siyasetine boyun eğmeyeceğiz ve mücadelemize daha güçlü devam edeceğiz. Tüm kadın kurumlarını Rosa’yla dayanışmaya çağırıyoruz. Gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın!." dedi

GÖZALTINA ALINANLARIN İSİMLERİ

Soykırım operasyonlarında gözaltına alınanların isimleri şöyle: Rosa Kadın Derneği Kurucu üyeleri Narin Gezgör ve Ayla Akat Ata, Rosa Kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya, Özgür Kadın Hareketi ( TJA) aktivistleri Gülcihan Şimşek ve Zelal Bilgin, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Özlem Gündüz, HDP Yenişehir İlçe Eşbaşkanları Remziye Sızıcı ve Kasım Kaya, HDP üyesi Mehmet Ali Altınkaynak, Kürt siyasetçi Celal Yoldaş, Nazile Tursun, Rosa Kadın Derneği Yöneticisi Fatma Gültekin, TJA aktivisti Zelal Bilgin.