Şenyaşar: Ailemi bitirdiler, katiller serbest

Katliamın 3. yıl dönümünde direnişini sürdüren Şenyaşar Ailesi, "Ailemi bitirdiler. Katilleri gizliyorlar" dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının katliamının üzerinden 3 yıl geçti. Katliamda eşi Haci Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar'ı yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar'ın Urfa'daki adliye önünde başlattığı adalet nöbeti 98. gününde devam ediyor. Şenyaşar Ailesi, katliamın 3'üncü yıl dönümünde adliye bariyerleri önüne gelerek, eylemlerini sürdürdü.
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle adalet arayışını Suruç'taki evinde sürdüren Şenyaşar Ailesi, sabahın erken saatlerinde adliye önüne geldi.

'KATLİAMI SAKLIYORLAR'

Adliye önünde 3 ayı aşkındır adalet aradığını söyleyen Emine Şenyaşar, şunları söyledi:
"Adliye bahçesine gittiğimizde kovdular, oğlumu darp ettiler, bizi nezarethaneye attılar, mahkemeye çıkardılar. Bu katliamı yapanlar ise serbest geziyor. Oğlum cezaevine konuldu. 3 yıldır tek başına bir odada tutuluyor. Ben bugün yine mecbur geldim. Nereye gittiysem de adalet bulamadım. Neden hastane kayıtlarını çıkarmayıp, katliamı gizliyorlar? Ailemi hastanede katledip, alkış tuttular. Katliamı yapanları yakalasınlar. Ben 3 yıldır ne yaptıysam adalet bulamadım. Ankara'ya kadar gittim, adalet yok. Ailemi katledenleri neden yakalamıyorlar. Savcılar neden bu katliamı saklıyor? Bunu neden bize yapıyorlar? Ailemi bitirdiler!"

'BİR MİLLETVEKİLİ KATLİAM YAPTI'

Ferit Şenyaşar ise şöyle dedi:

"Bir milletvekili tarafından devlet hastanesinde 3 insanımız katledildi. Bu katliamın üzerinden 3 yıl geçti. Dosya başsavcıda ve dava hala açılmamış. Olayla ilgili tutuklu yok. Biz 3 aydır adalet istiyoruz. Şu an Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı katliamı yapanları koruyarak suç işliyor. Suça ortak olup görevini kötüye kullanıyor. Bir gün adalet sağlandığında bu katliamın üstünü örtmeye çalışan yargıçlar ve savcılar yargılanacaktır. Biz bunlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bugün mezarlığa gidemedik. Çünkü annemin sağlık sorunları çok kötü ve yaşananları kaldıramayacak duruma geldi. Bir anne 3 aydır kaldırımlarda adalet arıyor. Bu çığlığa herkesin destek vermesini istiyoruz."
Ailenin adliye önündeki nöbeti sürüyor.