Şenyaşarlar'ın nöbeti bayramda da sürdü

Ramazan Bayramında da nöbetini sürdüren Şenyaşar Ailesi, "Adalet sağlanana kadar adliye binası önünden ayrılmayacağız” dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa'daki adliye önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 420. gününde. Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Ramazan Bayramının 1. gününü de adliye önünde karşıladı.
 
Ferit Şenyaşar, Ramazan ayı boyunca adliye önünde olduklarına işaret ederek, “Bugün de bayramın ilk günü, yine adliye önündeyiz. Nöbetimize, mücadelemize devam ediyoruz. Anne 4 yıldır bir hukuk mücadelesi veriyor. Davamız yargı aşamasında ama olaydan sonra milletvekilini dinleyen hükümet ve cumhurbaşkanı, ailemizi yargılayıp cezamızı infaz etmiş durumda” diye konuştu.
 
Yargının “psikolojik baskı” altında olduğunu ifade eden Şenyaşar, şunları söyledi: “Hak, hukuk, adalet mücadelemize devam edeceğiz. Adalet gelene kadar da adliye önünden ayrılmayacağız. Ramazan bayramımızı adliye önünde kutluyoruz. Burada 4 aile mağdur olmuş. Ailenin yetim kalan torunları da adliye önünde. Yetkililerin bir an önce davamızla ilgili hukuki süreci başlatmasını istiyoruz. 4 yıldır üstünlerin talimatıyla tutuklu bulunan kardeşimizin eve dönmesini istiyoruz.”
 
'OĞLUM BIRAKILMADAN EYLEMİ BIRAKMAYACAĞIM'

Anne Emine Şenyaşar ise, “Bütün Ramazanı burada geçirdik. Bu bayramda oğlumun yanımızda olacağını umuyordum. Ancak oğlumu bırakmadılar. Herkes de onun suçsuz olduğunu biliyor. Oğlumu bıraksınlar, biz de evimize gidelim. Torunlarımı bırakıp adliye önüne geliyorum. Ben herkes için adalet istiyorum. Adalet yerine gelmediği sürece de buradan ayrılmayacağım. Öleceksem de burada ölürüm” şeklinde konuştu.
 
Aile, kendilerini ziyaret edenlerle bayramlaştı.