QSD: 43 çete öldürüldü

Baxoz’daki operasyona ilişkin açıklama yapan QSD Basın Merkezi, dünden bu yana devam eden çatışmalarda 43 DAİŞ çetesinin öldürüldüğünü duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan QSD Basın Merkezi, Cizre Fırtınası Hamlesi kapsamında Baxoz’da yürütülen operasyonda 43 çetenin öldürüldüğünü belirtti.

QSD Basın Merkezi açıklamasında şunlara yer verdi:

“Güçlerimiz, DAİŞ terör örgütünün Baxoz’daki noktalarına karşı eylemlerini sürdürüyor. Yaşanan yoğun çatışmalarda güçlerimiz ilerleyişini sürdürüyor. Güçlerimiz eylemlerinde her türlü silahı kullanmakta olup, yeni noktalarda üslenmektedir. Öte yandan teröristlerin güçlerimizin noktalarına yönelik saldırısı, savaşçılarımızın karşılık vermesiyle kırılmıştır. Burada çok sayıda terörist öldürülmüş ve yaralanmıştır.

Bir başka cephede ise güçlerimiz, teröristlerin noktalarına eylem düzenlemiş, yaşanan şiddetli çatışmalarda çok sayıda çete öldürülmüştür. Bununla birlikte güçlerimiz yeni noktalarda üslenmiştir. Ayrıca koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, teröristlerin noktaları ve toplanma alanlarını vurmuştur.

Savaşçılarımız teröristlerin toplanma alanları ve noktalarına eylemler düzenlemiş, yaşanan şiddetli çatışmalarda 43 terörist öldürülmüştür. Sonrasında teröristler intihar saldırısı düzenlemiş, 8 saldırgan güçlerimizin noktaları yakınında üzerindeki patlayıcıları patlatmıştır.

Saldırıda 4 savaşçımız şehit düşmüş, 7 savaşçımız da yaralanmıştır.”